Skocz do zawartości

[GPS] Nawigacja na rower w telefonie.


DominikM

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używa IPhone w jakiś sensowny sposób którego nie znam?

Do tej pory jak się pogubię to sprawdzam na google maps, ale nie wszędzie jest 3G, poza tym sporo danych ściąga.

 

Na sofcie 4.3.2 i niższym używałem OfflineMaps. Świetna sprawa, chociaż jest trochę roboty. Generalnie polega to na tym, że przygotowuje się na kompie mapkę danego obszaru, wrzuca na telefon i z pozycji ww. aplikacji 'ładuje" się ją do standardowych map google dostępnych w telefonie. Najlepiej jest wyłączyć wtedy transmisję danych aby być w 100% pewnym, że nie pobiera kolejnych fragmentów mapy. Odpalamy mapy google i mamy już załadowany wybrany przez nas obszar.

Na 4.3.3 niestety aplikacja nie odpala, a dostępna jest ona z Cydii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od siebie z całego serca polecam program Locus - najlepiej w wersji Pro. Służy on do zapisywania map z poziomu Androida, obsługuje mapy TrekBuddy.

Wspaniały program dla kogoś, kto zajmuje się geocachingiem (np. ja). Nawigowanie do punktu, kompas, radar - to nieocenione narzędzia, gdy szuka się skrzynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu testuję różne aplikacje do śledzenia trasy na telefon komórkowy i mam z nimi jeden zasadniczy problem. A mianowicie wszystkie ze sprawdzanych aplikacji (Endomondo, SportyPal, Traseo)nie działają w tle, a także w przypadku uruchomionej blokady klawiatury. O ile bowiem np. Endomondo potrafi dobrze określić trasę pod warunkiem nie blokowania klawiatury o tyle każdy odebrany telefon w trakcie jazdy powoduje zgubienie sygnału gps (z reguły już się nie odnajduje, muszę resetować aplikację). Zaznaczę, że wszystkie te aplikacje były na platformę Java, ponieważ tylko taką obsługuje mój telefon (Samsung S5620 Monte). Czy ktoś z Was miał podobne problemy? Czy waszym zdaniem telefon oparty na Symbianie lub Androidzie rozwiąże problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorola defy z androidem + endomondo. Działa w tle, nie gubi sygnału w przypadku odebrania rozmowy. Sądzę że to kwestia javy, zmiana na androida rozwiąże problem.

 

Dzięki. Podejrzewałem, że to może być wina Javy. A co z blokowaniem klawiatury? Również nie wpływa na śledzenie sygnału? W moim przypadku od momentu zablokowania klawiatury do momentu odblokowania na wykresie trasy pojawia się prosta linia, od punktu do punktu. W związku z tym muszę cały czas jeździć ze świecącym się ekranem co niestety przekłada się na żywotność baterii telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, te mapy Ovi wcale nie są takie złe imho

 

Jedyna rzecz, której tylko nie ogarnąłem to jak sobie zapisać widok satelitarny, żeby korzystać z niego w trybie offline, może ktoś wie?

Mam tą paczkę 400mb zwykłych map Polski (wektor), ale widok satelitarny (zdjęcia terenu, jak w google maps) ściąga się na bieżąco, i bez połączenia z internetem po prostu go nie ma.

Może ktoś wie jak ściągnąć to na telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za stary jestem na takie gadzety!

Jechac i gapic sie w telefon!Klikac przestawic szukac sygnalu itp!

Przeciesz wystarczy mapa regionu i mozna jezdzic nie martwic sie o baterie i to wszystko o czym tu rozwazacie!

Mimo wszystko podziwiam izycze powodzenia na trasie!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dzięki. Podejrzewałem, że to może być wina Javy. A co z blokowaniem klawiatury? Również nie wpływa na śledzenie sygnału? W moim przypadku od momentu zablokowania klawiatury do momentu odblokowania na wykresie trasy pojawia się prosta linia, od punktu do punktu. W związku z tym muszę cały czas jeździć ze świecącym się ekranem co niestety przekłada się na żywotność baterii telefonu.

 

Ekran gaśnie i się blokuje, endo nadal działa. Mimo że android jest trochę narzędziem do inwigilacji ;) stałem się fanem tego oprogramowania.

 

Mieszala5 nie chodzi o wślepianie się w monitorek ale o zapis trasy którą przejechałeś. Archiwum na pc-cie jest przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mieszala5 nie chodzi o wślepianie się w monitorek ale o zapis trasy którą przejechałeś. Archiwum na pc-cie jest przydatne.

 

Popieram w 100% - jest różnica pomiędzy nawigacją samochodową, a rowerowym gps'em. Chodzi o rejestrację trasy, ale i o statystyki - średnia prędkość podczas treningu, różnice przewyższeń, czas trasy (patrz przykład takiej trasy).

Dzięki takim aplikacjom można porównywać treningi i oceniać postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...