Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] A miało być tak pięknie...


Herman88

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wymienić swoją starą, wysłużoną zmieniarkę Alivio na nową. Zakupiłem przerzutkę SLX, biorę się za wymianę. I co? Przecież ta przerzutka nie ma gwintowanego otworu na śrubkę baryłkową do regulacji :) Przy moich manetkach takiej nie ma i nie da rady jej wkręcić.

 

Ma ktoś może jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Oczywiście poza wymianą manetek i klamek (mam klamkomanetki) bo aktualnie mam ważniejsze wydatki. Myślałem o tym, aby delikatnie rozwiercić i nagwintować otwór w manetce. Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagwintowanie otworu w manetce pod śrubkę regulacyjną byłoby najlepszą opcją.

Podczas używania linka będzie się minimalnie wyciągać i nie wyobrażam sobie regulować to za każdym razem przy przerzutce.

p.s. Co to za manetka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka wyregulowana prawie idealnie za pomocą linki, nie było to nawet takie trudne <_< Jutro test w terenie :) Jednak jakaś regulacja na przyszłość by się przydała. Chyba kiedyś spróbuję zrobić ten gwint.

 

p.s. Co to za manetka?

 

Manetka to taka zwykła ST-EF50, coś takiego:

http://shimano-polska.com/publish/content/global_cycle/pl/pl/index/produkty_shimano/mountain/acera/product.image.+media+images+cycling+products+bikecomponents+ST+ST-EF50-8R-SL_popup_v1_m56577569830566553_dot_jpg.bm.512.384.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...