Skocz do zawartości

[Koła] 26' MTB


BoNes

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy więc pragnę wszystkich powitać. Dzień dobry :}

Zaniosłem koła do rowerowego żeby wymienili łożyska bo coś zaczęło chrobotać w piastach i lekko się blokować. Niestety okazało się że w piastach są rozwalone bieżnie (w tylnej prawa a w przedniej lewa).

Tutaj jest też problem. Obręcze i piasty to anodowane Alu na złoto. Jakbym chciał mieć nowe złote koła to musiałbym wydać około 400zł co dla mnie jest sumą zaporową gdyż z roweru korzystam raz na tydzień a sam rower kosztował 50zł (jest doprowadzony do stanu użyteczności). I mam nie lada problem, bo w ogóle nie wiem co teraz robić. Czy kupować piasty których koszt z wymianą będzie powyżej 100zł, czy kupić nowe koła ? ale z drugiej strony nie chce mieć najtańszej chińszczyzny. Co do kwoty jaką mogę przeznaczyć to nie ma jakiejś granicy.

Doradźcie co mam zrobić w tej sytuacji.

Rower użytkowany bardzo rzadko i tylko po drogach, ważę 60kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wymienić same bieżnie łożysk ? bo w piastach wyglądają jakby się dało, nie miał bym problemu żeby dorobić drugie. Nigdzie nic na necie o tym nie ma, więc chyba się nie da.

I jeszcze raz zadam pytanie, czy lepiej kupić chińskie koło ? wymienić samą piastę ? czy zapleść nowe koło samemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...