Skocz do zawartości


Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[Zabezpieczenie] - Kryptonite Keeper 1010


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 DaKKi

DaKKi

  Świeżak

 • Nowy użytkownik GZ
 • 14 postów

Napisano 02 czerwiec 2010 - 23:51

Witam,

Czasami muszę zostawić na chwilę rower w mieście i zastanawiam się nad jakimś porządnym, bezpiecznym zapięciem - nie do sforsowania. Powiecie, że w praktyce takowe nie istnieją, jednak mój sprzęt jest trochę wart i nie chciał bym go zostawiać pod linką z marketu, którą bez problemu można przeciąć za pomocą przecinaka i młotka.
Trochę poczytałem w internecie i dowiedziałem się, że jedyna bezpieczna blokada to porządny U-lock, albo łańcuch takiej firmy jak np Kryptonite i zastanawiam się poważnie nad modelem Keeper 1010.
Wydając 200zł na łańcuch spodziewam się bezpieczeństwa na sporym poziomie, jednak po obejżeniu filmów na youtube jak ludzie w kilkadziesiąt sekund otwierają nawet najlepsze kłódki Kryptonita trochę zwątpiłem w ich niezawodność. Na przykład:

Poza tym martwi mnie "zwykły" zamkowy klucz. Wg mnie w tej klasy zapięciach klucze powinny być typu "Gerda", czyli z konstrukcją rurkową - możemy takie spotkać w zabezpieczeniach motorowych typu "zaskroniec" za 30-50zł. Ten zwykły, zamkowy mechanizm ma według mnie taką wadę, że teorytycznie można go zawsze otworzyć używając dużej siły i wyłamując bolce za pomocą kawałka wytrzymałego metalu włożonego w zamek.
Bardzo proszę o poradę, czy temu łańcuchowi można zaufać i czy warto inwestować w niego 200zł.

Pozdrawiam;
Darek
Merida Mission Sport Full Suspension (Low Ratio Suspension).

Reklama

Reklama

#2 winfor

winfor

  Maniak

 • Użytkownik
 • 279 postów

Napisano 03 czerwiec 2010 - 13:53

Zobacz na cenę tego łańcucha. Za pomocą nożyc (z metrową dźwignią) przecinali go w mniej niż minutę (jak znajdę filmik, to zapodam). Cholernie drogi, a ogniwa mają... 14 mm. Lepiej kupić U-Locka z grubszym pałąkiem. Ja mam ten. Można go dostać za 380 zł, a grubość pałąka to już 18 mm. Poza tym ogromne znaczenie ma sposób przypinania. Jeżeli przymniemy zabezpieczenie blisko podłoża, to koleś opiera nożyce o podłogę i napiera ciężarem całego ciała - wtedy przetnie wszystko. Dlatego takie zabezpieczenia najlepiej przypinać wyżej, aby oparcie nożyc o podłogą było niemożliwe. Ostatnio w Gdańsku był pokaz zabezpieczeń. Jedynym U-Lockiem, który wytrzymał tortury nożycami był właśnie Kryptonite.
Dołączona grafika

#3 radradish

radradish

  Amator

 • Nowy użytkownik GZ
 • 76 postów

Napisano 25 sierpień 2010 - 17:32

Zobacz na cenę tego łańcucha. Za pomocą nożyc (z metrową dźwignią) przecinali go w mniej niż minutę (jak znajdę filmik, to zapodam).
Reklama

Reklama

#4 winfor

winfor

  Maniak

 • Użytkownik
 • 279 postów

Napisano 25 sierpień 2010 - 18:05Nie no, 29 sekund :(
Dołączona grafikaPodobne tematy Collapse