Skocz do zawartości

[rama] przeróbka (?) główki


BrandonFlowers

Rekomendowane odpowiedzi

a rama ta sama, co mowilismy....

 

kup sobie normalna rame, najtansza, widze ze pewnie chcesz jakas do czegokolwiek zwanego dual/dh/fr/szpan/strit

 

http://allegro.pl/item1040699984_rama_kross_panic_limited_edition.html

 

taka sie nada, mozna ja odmalowac i bedzie git

nigdy więcej sztywnego roweru xD mój tyłek (i kręgosłup) by tego nie zniósł.

 

hej, a jak to by było z tą wymianą rury sterowej, bo w sumie mógłbym kupić stery a head na 1" i nie psułbym ramy ;D amortyzator to xcr lo (2010). To jest prostsze rozwiązanie chyba, a co wtedy z mostkiem, też chyba musiałbym kupić inny? Szczerze mówiąc to trochę się zniechęciłem do spawania :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to masz zaplecze i umiejętności techniczne na poziomie lepienia z plasteliny, skoro tak pomysłami na wiatr rzucasz.

Wymiana normalna, musisz mieć wszystko na cal, wtedy stery gwintowane. Do rury dotoczyć tulejkę redukcyjną z kołnierzem koniecznie i wcisnąć ją w widelec a potem rura sterowa idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to masz zaplecze i umiejętności techniczne na poziomie lepienia z plasteliny, skoro tak pomysłami na wiatr rzucasz.

Wymiana normalna, musisz mieć wszystko na cal, wtedy stery gwintowane. Do rury dotoczyć tulejkę redukcyjną z kołnierzem koniecznie i wcisnąć ją w widelec a potem rura sterowa idzie.

kurcze, ale to był twój pomysł z tym amorem :/ serdeczne dzięki... Żebyś wiedział, że nie mam żadnego zaplecza technicznego, ale mam chęci. Chcę jeździć w różnorodnym terenie bez utraty wygody, dlatego tak się trzymam tej ramy. Wydaje mi się, że robicie wszystko aby mnie zniechęcić. Spotykam się tu wyłącznie z krytyką... Wsadziłem w ten rower 1,3k i jak sobie pomyślę, że za tą kasę mógłbym mieć ledwo Hexagona V6, to wolę swojego fulla z pełną grupą alivio, xcr-em z przodu i resztą syfu od ritcheya. Nawet jeśli na tył wrąbię zwykłą sprężynę. Niemniej jednak dzięki za pomysł wymianą rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexagona ale nowego. Oprócz tego jest masa używanych możliwości w takich samych pieniądzach i takie głównie propozycje padały.

No ale nie będę już komentował jakości ani Twoich wyborów.

 

Nie przegnij z terenem bo calowa rura mimo że wydaje się minimalnie mniejsza to jest sporo mniej wytrzymała a dodatkowo gwint wprowadza jeszcze koszmarny karb. Niby kiedyś ludzie tak jeździli ale jakoś chyba mniej szaleli jak im sprzęt nie pozwalał. A o tych co im nie pozwolił nie za bardzo się słyszy, ani kiedyś ani teraz.

 

 

Pomysł oczywiście, że mój i żadnego cudu w tym nie ma. Musisz znaleźć tokarza i dorobić tuleję a potem ją wcisnąć. Gdzie tu filozofia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...