Skocz do zawartości

[za 500zł] rower


Rekomendowane odpowiedzi

witam potrzebuje kupić rower za ok 500zł

bedzie używany w raczej w mieście ale na pewno bardzo nie wiele kilka kilometrów tygodniowo dlatego nie chcę wydawać za wiele na niego co sądzicie o tym: ALUMINIOWY GTX SUNCITY Z AMORTYZATOREM NA SHIMANO

http://www.allegro.pl/item1025326133_aluminiowy_gtx_suncity_z_amortyzatorem_na_shimano.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej coś bez przerzutek ze stalową ramą? Ja do niedawna jeszcze jeździłem na 25-letnim Jubilacie. Jak dbasz o taki jednobiegowy rower, to cię wszędzie dowiezie, wszystko przewiezie i to w zasadzie bez problemów i awarii, a za 500 PLN spokojnie kupisz dobry, nowy rower. Ba, na upartego pewnie znajdziesz coś sensownego z przerzutką wewnętrzną (nowy polski albo używanego holendra). Miałem okazję pojeździć pożyczonym stareńkim anglikiem z 3-biegową przerzutkę i to było cudo, ale z 20-calowymi oponami jednak trochę za małe dla mnie. Ale tak czy tak na takie jeżdżenie od święta polecam tradycyjny rower (kozę).

 

Jeżeli chcesz jednak górala, to tutaj nic Ci nie poradzę, bo sam jestem w tej rowerowej kategorii zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadać GTiX'a który szanuje sprzęt wypowiem się w kwestii roweru nad którym myślisz (posiadam Currare na stockowym podobnym osprzęcie była).

 

Do rzeczy. Sprzęt jako czysto do jazdy rekreacyjnej powinien dać radę, ALE tylko przez maksymalnie pół roku. Potem zacznie się lawina awarii - suport, korba, przerzutki i wszystkie części na które podczas ekspolatacji działają spore siły, więc prędzej czy później kasę w ten rower wyłożyć będziesz musiał, tak jak w moim wypadku - wymieniłem pełno elementów, za równowartość 300zł, ale od tego czasu mam spokój. Ramy GTiX'ów są solidne, ale bardzo ciężkie, przedni amortyzator to katastrofa - ciężki o małym skoku.

 

Zaletą GtiX'a na pewno jest to że go nie kradną - dlatego go świadomie kupiłem, mając wcześniej Gianta Escapera, którego o mało co nie sprzątneli mi z piwnicy, ale i tak go skasowałem.

 

Podsumowując - jeżeli jeździsz baaaaaardzo mało ten sprzęt na radę. Jeżeli jednak tak nie jest, szykuj dodatkowe fundusze na niedaleką przyszłość. Jeżeli trzymasz rower w piwnicy wchodż w GTiX'a, jeżeli w bezpiecznym miejscu - pomyśl, czy nie lepiej dołożyć 3 stówy więcej(które i tak wydasz prędzej czy później) i mieć np. Gianta Rock'a. Lepsze spasowanie, lepszy osprzęt i trwałe podzespoły.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Stockowe podzespoły w moim przypadku trzymały fason i nie rozregulowywały się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...