Skocz do zawartości

[zapięcie] które wybrać


tomasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Chciałbym kupić zapięcie do roweru, dokładnie chodzi mi o zapięcie składane.

 

Zastanawiam się między ABUS Bordo 6000 a Trelock FS 455

 

Czy ktoś mógłby mi doradzić, które będzie lepsze, a może jakieś inne w podobnej cenie (do ok 300zł) ale składane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

o bordo była już mowa nieraz. Ja bym wziął Abus'a, w sklepach jest po 320zl ale na amazon.com jest po 40funtów(bez podatku), więc:40*1,22+5=54funty, czyli coś koło 250zl. Bez podpórki o ziemie chyba nie do przecięcia nożycami(tym bardziej jak go inteligentnie przypniesz). Prędzej wytrychem się go otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Osobiście używam zapięcie Trelock od kilku lat. Co prawda nikt nie chciał nigdy się do niego dobrać, choć wiem, że dla zawodowca z dużymi obcęgami to 10 sekund, ale póki co...

Niestety mojego modelu nie mogłem już znaleźć w aktualnej ofercie Trelock'a a ja nawet nie pamiętam nazwy modelu. Trelock solidnie wygląda z okrągłym kluczem więc ja mu ufam... ograniczenie. Jedyny minus to to, że jest troszkę ciężki. Acha! Moje zapięcie to taka stalowa linka o średnicy ~10mm powleczona gumą.=, zapięcie stanowi klucz o kształcie rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim podejmie ktoś decyzję radzę obejżeć ten filmik

 

ja po nim zdecydowałem sie wziąć trelock`a przynajmniej nie wybije mi zamku jak na filmie

 

 

Kolego nie wprowadzaj w blad. Filmik jest podpisany "Very poor ABUS Bordo copy from OnGuard and Magnum" wiec nie odnosi sie do Abusa Bordo tylko do jego kopii. Radze czytac ze zrozumieniem.

 

Jednoczesnie podłaczam sie do pytania Trelock FS450 czy Abus 6000 / Abus 6500? O Abusie jest sporo - o Trelocku juz mniej. Ma ktos to zapiecie i moze podzielic sie wrazeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest Abus 6500, ale także najdroższy. Swego czasu widziałem filmiki jak próbowali otworzyć starszy model Abus 6000 nożycami i nie dali rady. Poszło dopiero szlifierką kątową, także myślę, że zabezpieczenie jest świetne. Teraz niedawno wyszła ulepszona wersja Abus 6500 i ta ma maksymalny poziom ochrony w klasyfikacji Abus 15/15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też chcialbym sie zapytac codo kupna zapięcia. Jak na razie tylko krąże po sklepach i patrze co oferują, ale czy oplaca sie kupic dosyć grubą linkę na klucz czy u-locka, bo mój znajomy co pasjonuje sie rowerami ( ma Gianta AC ) mowi ze linka za 40 zł wystarcza. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...