Skocz do zawartości

[korba] czy to łańcuch ?


czoher

Rekomendowane odpowiedzi

siemka, mam problem, ponieważ gdy docisnę z wiekszą siłą pedał, to mi przeskakuje tak jakby, nie wiem, to się stało po wymianie łańcucha o co to chodzi ?

No to bieda, a ten łańcuch co wymieniłeś ile na nim km przejechałeś? Bo chyba grubsza sprawa się szykuje, nowy łańcuch nie pasuje do zużytej zębatki, ślizga się, a na wszystkich czy na jednym biegu tak jest? Dużo się mówi o tym ze czeba regularnie wymieniać łańcuch aby napęd pośmigał(tzn nie zużył się) stad pytanie o km. Łańcuch dobrze dobrany nie jest za luźny? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie łańcuch jest trochę za długi, ile km nic, bo to od początku było, i tak jest na wszystkich biegach.

skróć łańcuch i spróbuj pojeździć, skoro jest za długi to po Ci dodatkowe gramy hehe :D a z pytaniem o km łańcucha chodziło mi o poprzedni łańcuch który jak pisałeś urwał się, a nie o nowy łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no to nie wiem, ja śmigam dziennie po 2h jak nie więcej, a łańcuch miał 2 lata.

sądząc że jedziesz dziennie przez te 2 h ok 30 km/dzień ok 300 razy w roku to przez dwa lata napukałeś znacznie za dużo jak na jeden łańcuch hehe, więc na pewno tez zużyty jest napęd, możesz rzucić foto tego napędu to spece z forum podpowiedzą jak wygląda sprawa, ale dobrać odpowiednią dł łańcucha przy wymianie to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie nie bardzo, prześladuje mnie pech ostatnio, taśma w telefonie mi wylła, a aparat, brat ma, a wyjechał. -.-

Jak masz gdzieś niedaleko znajomy serwis podjedź to sprawne oko od razu oceni o co biega, ja stawiam na zużyty napęd po takiej ilości km,a jak powiesz jaki rower jaki napęd, łańcuch itd to ułatwisz zadanie, w jakim terenie jeździsz(bo wpływa to na zużycie łańcucha) ale jak przeskakuje na wszystkich biegach to dobierz odpowiednią dł na początek może skoro mówisz że za długi trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedzże po terenie górskim, ale też po normalnej drodze, chociaż lubię sobie zaszaleć i pojechać na mega górki, rower ragazzi, napęd shimano a łańcuch nie wiem jaki, osobiście to nie jedzże takimi rowerami, bo na bmxie śmigam ale też zepsuty, to chciałem sobie pojedźić, na takim, coś z innej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto nie zrobisz,a bez wglądu nikt nie powie żebyś wszystko wymieniał bo to bez sensu, idź do serwisu powiedz że łańcuch przeskakuje itd, za poradę chyba majątku nie wezmą, jak sam nie potrafisz określić zużycia napędu to ktoś to musi zrobić za Ciebie hehe, a jak się okaże że zajechałeś napęd to zbieraj kase :D pozdrower

ps. to że łańcuch przeskakuje może mieć wiele przyczyn(źle ustawiona przerzutka, wygięta bla bla bla) więc spokojnie nie musi to być od razu napęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...