Skocz do zawartości

[rower] cross na dłuższe wypady


TomekSz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam się nad rowerem do jazdy po nawierzchni utwardzonej i nieutwardzonej - w stosunku 7:3 - (z pominięciem warunków ekstremalnych - stromych wydm, sypkiego piachu czy grząskiego błota). Opony semi-slick. W żadnym wypadku nie chcę roweru używanego. Nówka sztuka, ma służyć mi latami. Jazda raczej szybsza w przypadku miasta i dłuższych tras a czasem rekreacyjna - aczkolwiek nie żółwia! - w przypadku ścieżek leśnych. Dłuższe trasy planuję oczywiście po drogach asfaltowych - średnio raz na 2 tygodnie wypady np. Warszawa - Leszno, czy Warszawa - Modlin - czyli raczej maksymalnie do 100km). Do tego możliwość średniego obciążenia (bagażnik, sakwy - termos, prowiant, apteczka, dodatkowe ciuchy, czyli +/- 10 kg bagażu). Dodam że mam 186 wzrostu i 80 kg wagi. Szukam bazy do 1500 zł (błotniki, bagażnik, sakwy, oświetlenie - we własnym zakresie, nie potrzebuję dynama). Rower musi być solidny, niezawodny i wygodny. Typowy w pełni wyposażony trekking odpada, gdyż tak jak pisałem dodatkowy osprzęt w postaci np. dynama w przedniej piaście nie wchodzi w rachubę (Nie chcę płacić za zbędne bajery). Chcę bazę, którą w miarę możliwości będę sam uzbrajał w osprzęt. Tak więc raczej będzie to cross.

 

Początkowo myślałem nad tym rowerem:

http://www.giant-bicycles.com/pl-PL/bikes/model/crs.fs/5741/39378/

 

Jednak gdy pytałem o opinię na temat tego roweru na jednym z portali społecznościowych, paru użytkowników zwróciło uwagę na parę rzeczy - mianowicie:

- Wolnobieg

- Geometria ponoć zbyt "zrelaksowana" i tu po części można by się zgodzić.

- Amortyzowana sztyca (działa słabo, wybija z rytmu pedałowania) poza tym miałem rower bez amortyzowanej sztycy i po przemyśleniu pozostanę przy braku tego rozwiązania gdyż jak już wyżej pisałem poruszać się będę raczej po twardej nawierzchni.

 

Reasumując mile widziane podpowiedzi odnośnie zakupu innych modeli (Nie chcę linków do "alledrogo", chcę kupić w sklepie rowerowym, obejrzeć, przejechać się)

 

Wobec tego proszę Was o pomoc.

 

Pozdrawiam,

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...