Skocz do zawartości

[1300zł] Cross do miasta i do lasu


flamner

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrego roweru crossowego w tym przedziale cenowym +/-100zł. Przeczytałem już kilka tematów, ale nie mogę się zdecydować. Mam 185cm wzrostu i ważę ok 80kg. Będę jeździć głównie miejskimi drogami, ale w weekend planuje wypad za miasto, jakiś park, las. Wybrałem kilka rowerów:

 

KELLYS COACH 2009 lub 2010

KROSS PRERIA/RUBBLE

MERIDA CROSSWAY 40-V

 

Najbardziej podoba mi się kellys :woot: Są różne konfiguracje tych rowerów(w szczególności kross), jaka jest najlepsza? Na allegro można znaleźć te modele o ok 400zł taniej niż w autoryzowanym sklepie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najciekawszą konfiguracją Krossa Prerii jest ta z hydraulicznymi hamulcami Magura KROSS CROW PRERIA, osobiście mogę polecić jeszcze Scott'a Sportste'ra P5, sam posiadam ten rowerek - zrobiłem już na nim 300 km głównie asfaltem, bardzo szybki, rozpędza się rewelacyjnie - wczoraj miałem okazję wybrać się w dłuższą trasę terenem - dużo ścieżek leśnych gdzie też bardzo przyjemnie się jechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten scott prezentuje się całkiem nieźle :) Możesz napisać o nim coś więcej? Jak wypada w porównaniu z perią(wyposażenie)

 

EDIT: Znalazłem scotta SPORTSTER P5 w cenie 1270zł Wydaje mi się że jest bardzo atrakcyjna

 

A może ktoś coś powie o Trek 7100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem przy rowerach za około 1300zł głównym kryterium wyboru powinien być wygląd. Istotne jest po prostu aby rower nam się podobał bo na pewno chętniej pójdziemy pojeździć rowerem który nam się podoba niż tym który wg tabelki ma lepszy osprzęt. W przypadku crossówek z tej półki jeśli rower będzie sprawdzonej marki czyli np wymieniany wyżej Kross na pewno nie odczujesz różnicy między acerą a alivio itp.

 

Sprawa jest prosta, poczytaj forum, jeśli chcesz koniecznie mieć najlepszy osprzęt w tej cenie to łatwo do tego dojdziesz studiując je.

 

Jeśli nie to po prostu weź rower który będzie najbardziej się Ci podobał a jednocześnie należał do tych polecanych przez forumowiczów w setkach tematów, które już o corssówkach w tym przedziale cenowym powstały.

 

P.S. Crossy Krossa :) nie licząc tegorocznych nowości są wg mnie w realu jeszcze brzydsze niż na zdęciach. No ale to już kwestia gustu a nad gustami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem gianta roam 3. Wiem że osprzęt jak na tą cenę jest raczej kiepski, ale strasznie podoba mi się rama. Czy warto dać 1500zł za ten rower? W tym sezonie raczej nie będę nic zmieniać, ale na przyszły planuję wymienić przerzutki tylne i przednie na jakiś model shimano decore, w cenie ok 150zł za obie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już dawać tyle pieniędzy to dołóż 70 zł i weź Unibike Viper GTS w tej cenie nie znajdziesz roweru z lepszym osprzętem... ja go miałem brać, ale stwierdziłem, że nie chcę wydawać tyle pieniędzy więc wziąłem sportstera, jakoś Kellys'y mi się nie podobały, a słysząc parę opinii zapomniałem o Meridzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...