Skocz do zawartości

[Trasa Pieniny] dojazd z rowerem z Warszawy


verso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę się wybrać w weekend majowy w Pieniny. Będę tam jechać pierwszy raz i stąd moje pytanie:

 

czy ktoś z forumowiczów przewoził z Warszawy rower do któregoś z miejsc wypadowych do tras w Pieninach ?

 

Z tego co wyczytałam na forum jedzie pks do Krościenka, czy jest możliwość zabrania się z rowerem (rower do bagażnika)?

 

Do Szczawnicy z tego co widziałam raczej bez samochodu będzie problem ?

 

A jak ewentualnie z dojazdem z Nowego Targu/Nowego Sącza ? Może opłaca się dojechać do ktregoś z tych miast pociągiem a potem rowerem?

 

Dziękuję za wszystkie sugestie i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nowego Sącza i Nowego Targu można dojechać PKP. Czasy podróży nie zachęcają, ale jadąc większą ekipą można się pokusić o jazdę nocnym. Potem to już sensownie to chyba tylko rowerem. Zależy jeszcze w jaką okolicę konkretnie się wybierasz, bo to jednak pewien rozrzut jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Grupa mini od 1-3 osób więc opcja z pksem jest do wzięcia pod uwagę. Jeśli chodzi o punkt startowy to nie ma to większego znaczenia, ponieważ jadę pierwszy raz i każda trasa jest dla mnie ciekawa. Początkowo myslałam o Szczawnicy, ale widzę że bez samochodu łatwiej sie dostać do Krościenka.

 

Gdyby ktoś jeszcze mógł napisać jak wygląda w prraktyce dojazd z Nowego Targu lub Nowego Sącza do Krościenka ? Tylko szosą 969? Czy jest może jakaś przyjemniejsza trasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem do Tylmanowej. http://www.forumrowerowe.org/topic/29707-transport-rowerukrakow-&gt%3Btylmanowa/

 

przy czym ja jechałem pkp do krakowa, a potem PKS z krakowa do tylmanowej. oczywiscie mozna jechać dalej, ale nie wiem czy akurat do szczawnicy dojeżdża.

 

swoją drogą świetne tereny do jazdy, zazdroszczę wypadu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Grupa mini od 1-3 osób więc opcja z pksem jest do wzięcia pod uwagę. Jeśli chodzi o punkt startowy to nie ma to większego znaczenia, ponieważ jadę pierwszy raz i każda trasa jest dla mnie ciekawa. Początkowo myslałam o Szczawnicy, ale widzę że bez samochodu łatwiej sie dostać do Krościenka.

 

Gdyby ktoś jeszcze mógł napisać jak wygląda w prraktyce dojazd z Nowego Targu lub Nowego Sącza do Krościenka ? Tylko szosą 969? Czy jest może jakaś przyjemniejsza trasa ?

 

W jakiś czas temu jechałem samochodem raz z Nowego Targu raz z Nowego Sącza do Sromowców Wyżnych i wydaje mi się że łatwiejszy dojazd jest z Nowego Targu. Ale najlepiej żeby wypowiedział się ktoś z tamtych okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...