Skocz do zawartości

[do 2000 zł] Jeśli nie Author Dexter, to co?


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam, bo to mój pierwszy wpis na tym forum:)

 

W 2005 r. kupiłem Authora Basic z 2004 r. Jeździ mi się nim dobrze, wymieniam tylko to, co się zużyje... Ale w życiu każdego faceta przychodzi taki moment, że chciałoby się czegoś więcej <_< Dlatego w tym roku postanowiłem sobie sprawić nowe dwa kółka i poszerzyć rowerowe horyzonty. Stwierdziłem, że kupię Authora Dexter i na to forum zawędrowałem w poszukiwaniu jakichś opinii o nim. Skończyło się na tym, że odkryłem firmy o których wcześniej nie słyszałem (albo tylko słyszałem) i narobiłem sobie tym mętliku w głowie :huh: Ale pomyślałem, że jakoś się z tym uporam i sam coś wybiorę, dopóki nie zauważyłem pewnego ważnego dla mnie szczegółu... Chodzi mianowicie o to, że w Basicu miałem zamontowany bagażnik i chciałbym mieć też możliwość montowania go (w razie potrzeby) na nowym rowerze. A tu wchodzę sobie na stronę Krossa, sprawdzam jeden z często polecanych na forum modeli - Level A4, oglądam go w powiększeniu i... nie widzę na rurze pod siodełkiem dziurek do montażu bagażnika :P

 

I tu prośba o pomoc do was drodzy forumowicze. Mam niecałe 180 cm. wzrostu i ważę (w zależności od momentu sezonu) 80-85 kg. Poradźcie mi jaki rower do 2000 zł. kupić... W 60% będę jeździł po "normalnych, polskich drogach", czyli po mocno zniszczonym i dziurawym asfalcie, w 30% po kamieniach, szutrach, kocich łbach itp., a w pozostałych 10% po lasach. Zależy mi jak już wspomniałem na możliwości zamontowania bagażnika i - o czym nie wspominałem - błotników. Wolałbym też tarczówki zamiast v-brake'ów. Ale mimo, że błoto rower będzie widział rzadko, crossa nie chcę. Jeżdżę dość agresywnie, przez dziury wolę skakać zamiast je omijać, bez ostrzeżenia wypadam w teren, dlatego wolę MTB :)

 

Wpadła mi np. w oko Merida Matts TFS XC 300-D - na allegro do wyrwania poniżej 2000 zł, a poza amortyzatorem nie widzę różnicy pomiędzy nim, a 400-D, który kosztuje ponad 300 zł więcej. Moglibyście mi powiedzieć coś więcej o tym rowerze (waga, rama, osprzęt)? Zdaje się być całkiem dobry jak za te pieniądze, ale jakoś nie umiem się doszukać szerszych opinii o nim.

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, ale niestety 3 razy zonk...

 

Mbike odpada ze względu na serwis - sklepy patronackie (więc pewnie i serwisy gwarancyjne) ma tylko w Mazowieckiem i w Łodzi, a jakby mi miało coś nawalić, wolałbym iść osobiście do serwisu, a tu byłbym zdany na kuriera (niewygodnie i kosztownie). Ten konkretny Kellys odpada ze względu na wielkość ramy (potrzebowałbym 17,5/18", ten ma 19,5"), a nowe są znacznie droższe. A Kross odpada, bo nie zamontuję na nim bagażnika - pisałem o tym wyżej :yes:

 

A co myślicie o tej Meridzie, o której pisałem w pierwszym poście? Cena kusząca, a osprzęt chyba też całkiem niezły, a przynajmniej tak mi się wydaje ;) I teraz też wpadłem na inny pomysł: jakbym kupił powiedzmy Authora Traction z 2009 z v-brakeami http://www.author.pl/www/wyprzedaz.php?m=0&s=5&id=328, to czy bez problemu mógłbym mu w przyszłości zmienić hamulce na tarczowe? Na pewno musiałbym zmienić piasty, ale amortyzator i rama nie miałyby nic przeciwko? Pytam, bo jak sobie porównywałem Meridy z tarczami i v-brakeami, to zauważyłem, że w tych rowerach właśnie ramy i amortyzatory mają inne oznaczenia (w rowerach z tarczami jest literka D w nazwie).

 

No i oczywiście czekam na wasze dalsze propozycje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...