Skocz do zawartości

[kross a2 2008] głośne wibracje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim krossie a2 coś wibruje, wydając przy tym irytujący dzwięk ("tak jakby coś stukało o aluminium"). Żeby tego było mało wydobywa się on tylko przy określonej prędkości (nie mam licznika, wydobywa się na przełożeniu 2x5,2x6), to znaczy jadąc wolno nic nie drga, przy przełożeniu 2x5 zaczyna drgać,a po przyśpieszeniu wszystko wraca do normy. Dzwięk wydobywa się niezależnie od tego czy pedałuje/nie pedałuje, czy siedzę na siodełku czy stoję. Sprawdziłem ruchome częsci np pancerze, obkładając je szmatami, co odizolowało je od ramy, ale dzwięk i tak sie wydobywał. Luzu na sterach nie ma. Koła nie są scentrowane. Serwisanci rozkładają ręce.

Zwracam się tu głównie do innych posiadaczy takich rowerów z zapytaniem czy napotkali taki problem i czy temu w jakiś sposób zaradzili.

Dodam też specyfikację roweru, gdyż i z tego rocznika rożne A2 wyszły:

Rama: 21"

Widelec: Dart 2 100mm

Przerzutki i klamkomanetki: Alivio

Hamluce: Tektro mt 14

Korba: Truvativ x-flow

Piasty: Novatec

Suport i kaseta: chyba Sram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Z dodatkowego wyposażenia mam tylko koszyk na bidon, kabure ( te 2 rzeczy zdejmowalem) i stopkę.

 

Po zdjęciu stopki problem nie znika. Dodam, że wydaje mi się że odgłos dochodzi z okolic kierownicy/przedniego koła, ale podczas jazdy ciężko jest to określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziele sie z moim podobnym przypadkiem.

Kiedy mialem zapieta duza zebatke z przodu (2x) rower wydawal wibrujacy dzwieczny odglos.

Jako ze kazda srubka w tym rowerze jest przykrecona przeze mnie lekko mnie to irytowalo, sprawdzone wszystko co tylko mozna i nic, dalej to samo.

Pewnego dnia dostalem olsnienia, okazalo sie ze to linki/pancerze tak ladnie pogrywaly z rama.

Wrzucenie duzej zebatki napinalo caly uklad i w miejscu gdzie pancerz dotykal rame powstawala 'muzyka'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświerzam temat. Po wsadzeniu kół z innego roweru problem nadal występuje...

Ale... ostatnio jezdziłem po deszczu w lesie, co spowodowało, że wszystko było mokre i oblepione piaskiem a wszędzie były powtykane sosnowe igły. Następnie wyjechałem na asfalt, rozpędzam się... a tu błoga cisza, żadnych wibracji.

Jakieś sugestie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...