Skocz do zawartości

[naped] strzelanie w korbie lub lancuch


tegi7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam wielki problem otoz,zakupilem pelna grupe napedu XT:kola-m775,korba-fc-m770,kaseta cs-m770,lancuch xtr cn-7701.I co jakis czas "cos"strzeli i to glosno.Najczesciej jak zauwazylem zdarza sie to po zmianie przelozen.wydaje mi sie jakby to strzelanie bylo w korbie,ale osprzet jest nowiutki i nie mam pojecia o co chodzi,albo lancuch XTR gryzie sie z grupa XT.Moze lancuch musi sie wpasowac dobrze do kasety,ale wszystko jest nowe i to mnie dziwi.Pomozcie koledzy bo juz mi rece opadaja.Czekam na odp.Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skromnego doświadczenia chodzi mi po głowie pytanie, czy sam wymieniałeś to wszystko? Czy jak wymieniałeś należycie wszystko poskręcałeś, XT/R to nie zabawka i mogą tu się liczyć momenty dokręcenia. hmm i banalne czy to nie jest przypadkiem strzał/trzask jak zmieniasz bieg pod obciążeniem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skromnego doświadczenia chodzi mi po głowie pytanie, czy sam wymieniałeś to wszystko? Czy jak wymieniałeś należycie wszystko poskręcałeś, XT/R to nie zabawka i mogą tu się liczyć momenty dokręcenia. hmm i banalne czy to nie jest przypadkiem strzał/trzask jak zmieniasz bieg pod obciążeniem;)

Rower skrecalem u znajomego w serwisie rowerowym.Nie jest to spowodowane zmiana przelozenia pod obciazeniem przy podjezdzie tylko na plaskim podlozu przy w miare spokojnej jezdzie najczesciej po zmianie przelozenia po paru sekundach.....Prosze o jakas porade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower skrecalem u znajomego w serwisie rowerowym.Nie jest to spowodowane zmiana przelozenia pod obciazeniem przy podjezdzie tylko na plaskim podlozu przy w miare spokojnej jezdzie najczesciej po zmianie przelozenia po paru sekundach.....Prosze o jakas porade...

No a znajomy co na to? Ma serwis to chyba się co nieco zna,byłeś u niego? jeździł sprzętem? co on na to? Jeszcze mi się lampka zapaliła hehe, gdzie kupowałeś części(koła)? Nic innego nie pozostaje jak spróbować wszystkiego po kolei,podejrzewasz korbę, łańcuch no to może wymień łańcuch na inny i sprawdź efekty, ale ta zmiana biegów podejrzana jakaś, a jak jedziesz i nic nie zmieniasz to nie pyka? może coś z wózkiem, cieżko mówić jak się nie słyszy co to za odgłos. Szefo z serwisu po jeździe powinien coś doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a znajomy co na to? Ma serwis to chyba się co nieco zna,byłeś u niego? jeździł sprzętem? co on na to? Jeszcze mi się lampka zapaliła hehe, gdzie kupowałeś części(koła)? Nic innego nie pozostaje jak spróbować wszystkiego po kolei,podejrzewasz korbę, łańcuch no to może wymień łańcuch na inny i sprawdź efekty, ale ta zmiana biegów podejrzana jakaś, a jak jedziesz i nic nie zmieniasz to nie pyka? może coś z wózkiem, cieżko mówić jak się nie słyszy co to za odgłos. Szefo z serwisu po jeździe powinien coś doradzić

Witam.Problem rozwiazany!!! :thumbsup:Otoz,okazalo sie,ze w nowych kolach XT byl wadliwy bebenek!Udalem sie do serwisu shimano i zeby problem sie nie powtorzyl za doplata 100zl zamontowali bebenek XTR(tytan) i powiem,ze rewelacja,roznica kolosalna,a jak ladnie cyka az milo posluchac! :laugh: TEMAT ZAMYKAM!Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Problem rozwiazany!!! :thumbsup:Otoz,okazalo sie,ze w nowych kolach XT byl wadliwy bebenek!Udalem sie do serwisu shimano i zeby problem sie nie powtorzyl za doplata 100zl zamontowali bebenek XTR(tytan) i powiem,ze rewelacja,roznica kolosalna,a jak ladnie cyka az milo posluchac! :( TEMAT ZAMYKAM!Pozdro!

Morał z tego taki że nowe nie zawsze znaczy sprawne hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...