Skocz do zawartości

[grupy osprzetowe] Mirage, Xenon vs Sora


dienet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak się zastanawiam po przeczytaniu postów na tym forum, czy jednak ta Sora jest aż taka zła, szczególnie jak się nie ma 5000 tyś. na rowerek.

Czy Campa Mirage, Xenon to ta sama półka co Sora? A może Campagnolo robi lepszy sprzęt?

Czy mając ok 1100-1300 zł na używaną szosę (pierwszą w życiu) należy naprawdę unikać tych osprzętów (Sora, bo te z Campy to nie wiem jakie są - czekam na opinie)?

A może by tak dać sobie spokój i kupić tą Meridę 880 na tej nieszczęsnej Sorze i mieć nowy rowerek, który chyba nie rozpadnie się po 1 roku, ale np. po 10?

 

Dziękuje za każdą opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze Campagnolo to dalej Campagnolo, niestety nie miałem przyjemności używac osprzętu tej marki ale zaobserwowałem dość zgodną opinię rowerowej braci o jego trwałości również wśród niższych półek. Jeśli rower pochodzi z dobrych rąk, nie był katowany ani nie przejechał zbyt dużo to brałbym Campę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto kupuje używaną szosę za 1100 - 1300 na sorze???? :)

Za dużo czy za mało?

Jeśli nowa Merida 880 kosztuje ok. 1700 zł to chyba używana znajduję się w tych granicach? Choć to moje przypuszczenia, nie wiem ile rowery tracą.

 

No ok, tylko przerzutka tył jest z Sory, reszta z tego co widzę 2200, ale to nie zmienia faktu czy za cenę ok 1300 zł warto wydać na rower z Sorą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps teraz na allegro nic nie widziałem ciekawego sparwdzaj każdego dnia a znajdziesz :icon_wink:

Sprawdzam codziennie i w sumie trochę ten mi pasuje: http://www.allegro.pl/item972206752_rower_szosowy_kolarka_bianchi_osprzet_campagnolo.html bo 58cm a ja mam 186 i z wyliczeń na tych stronach co znalazłem w postach wychodzi że C-T = 58 była by super, ale to jednak niszowy osprzęt Campa.

Ja wiem że czasem ktoś zaśpi i nie będzie licytował i da się kupić promocyjne. Czekam na to!

Jednak dalej pozostaje to pytanie: Czy Sora to, to samo co Campa Xenon i Mirage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak niszowy osprzęt Campa.

śmiechłem mocno.

tulio campagnolo położył kamień węgielny pod kolarstwo.jakiekolwiek.

szybkozamykacz i przerzutki.

dwa największe z rzeszy jego wynalazków.

 

sam mam w rowerze ~30 letnie przerzutki campy i działają jak marzenie.

jak to mówi stare, żydowskie przysłowie

"gdy shimano jest już zajechane, campagnolo dopiero się dociera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Czyli lubimy Campagnolo. Czyli Sora to nie to samo co Xenon, Mirage. Bo my tu nie rozmawiamy o firmach, ale o konkretnych produktach.

Teraz pytanie czy ten rowerek do którego podałem (http://www.allegro.pl/item972206752_rower_szosowy_kolarka_bianchi_osprzet_campagnolo.html) link był warty tych 1026 zł? Bo pewnie jak by to była Sora to każdy powie że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...