Skocz do zawartości

[ok 2500zł] Cross z zacięciem trekkingowym


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, chciałbym kupić rower, bo mój aktualny już się sypie powoli, naciułałem na to trochę kasy, ale nie wiem jaki model wybrać, chciałbym by był on podobny do mojego aktualnego Author Compact, z "sylwetki" ale oczywiście wykonany z o niebo lepszych materiałów.

 

Chciałbym mieć ten rower odpowiedni do długich, kilkutygodniowych tras, po ubraniu go w bagażniki i inne duperele które już posiadam, a także na wyskoczenie do znajomych na 20 km, czy do pracy po ściągnięciu całego ustrojstwa. Tak więc musi on być solidny, myślę że za taką cenę już będzie, myślałem też nad zostawieniem sobie kół, a dorobieniem za######iscie mocnych na te trasy, z kewlarową powłoką :D Jako że jeżdżę na razie samym zapałem, a wiedzę dotyczącą jakości osprzętu, materiałów jak i serwisowania dopiero nabywam, dlatego pytam się głównie jakoś osprzętu.

 

Jak na razie jeżdżąc po sklepach doradzono mi tą Meridę pierwszą, jakiegoś Centuriona, ale był za drogi. Unibików nie sprzedają, a Authory tylko na zamównienie. Wiadomo jak to jest w sklepach, czasem będą chcieli wcisnąć sprzęt który nie schodzi, mimo że mam jako takie zaufanie do mojego serwisu, to mimo wszystko nie zawadzi spytać tutaj.

 

I kwestie dotyczące estetyki, dla mnie też ważne, z wyglądu moim zdaniem Zenith Authorowy bije wszystkich, nie tylko ze względu na fajny kolor, ale też na kształty, Meridy są wg, mnie trochę grube, i nie wiem jak to się przenosi na wagę, bo nie ma tam podanego ciężaru. Unibike są ok, ale bez rewelacji.

 

Co do tej pory mnie zainteresowało to:

 

Merida: Crossway TFS 700-V

 

Author: Author Zenith, jest jeszcze Mission, ale ma tarczówki.

 

Unibike: Xenon bądź Zethos, tu Xenon jest dość drogi i też ma tarczowe więc raczej odpada.

 

Gdyby oprócz tych 3 firm były jakieś inne to proszę podać, byle nie linki z allegro, bo te szybko wygasają, pozdrawiam!

 

PS; mam nadzieję że temat jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między Meridą a Authorem to cena, tryb, piasty i rama. Cena idzie na korzyść Authora, ale reszta nie, mimo wszystko koła i tak będę zaplatał nowe, więc piasty też idą to wymiany a razem z nim tylni tryb. Jedynie rama.

 

Ta z Meridy jest podobno super pro, nie wiem jednak dokładnie dlaczego, chciałbym już zainwestować w coś dobrego, ale znowu nie przepłacać, bo te te dwie rzeczy są do zrobienia za różnicę w cenie, a i jeszcze zostanie. Do Authora dochodzi jeszcze wygląd i przywiązanie do marki ;)

 

Mógłby ktoś przystępnie wytłumaczyć za######istość ramy w Meridzie TFS-700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...