Skocz do zawartości

[rower]Towar niezgodny z opisem


YouSuck

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Kupiłem rower: http://allegro.pl/item949511473_dual_street_dirt_fr_tanio.html i jest sprawa. W aukcji NIE napisano że:

-Korba i zębatka jest do wymiany - zęby są powyrywane na boki, gwinty zjechane, zardzewiałe i niesmarowane, pedały nie do kompletu

-tylne koło z górala, zwykłe nie wzmacniane

-tylna przerzutka - kompletne dno, niby shimano ale pordzewiałe, śrubka 10-tka a powinna być 15-tka na cienkim gwincie.

 

Pomóżcie mi to wycenić bo sam nie dam rady a bardzo mi zależy żeby wycenić to co jest do wymiany. Będę robił wszystko, żeby sprzedawca albo oddał mi tyle ile trzeba na naprawę a ja odeślę mu części, albo odeślę mu rower i on odeśle mi 450zł, muszę mieć tylko bardzo solidne podstawy, żeby nie mógł zaprzeczyć temu co oczywiste. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ta aukcja zakończyła się bez ofert kupna...

Poza tym:

koło przud

automat shimano

obrut dartmoor

I jeszcze konto junior, brak zdjęć pokazujących stan napędu, mało wyczerpujący opis...

No ja bym od niego nic nie kupił ;)

 

No i o wzmacnianym tylnym kole nic nie pisał więc nie wiem gdzie chcesz tu szukać niezgodności z opisem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na przyszłość warto zaznaczyć że jeśli coś nie jest napisane to nie oznacza że tak nie jest... to Ty jako kupujący musisz się dopytać, bo jest różnica w opisach:

a) używany rower

;) rower używany, pordzewiałe śruby, pogięte zęby w korbie

 

Podpunkt a nie jest kłamstwem, jest tylko niedomówieniem... co innego gdyby napisane było że rower nie jest zniszczony a przyjechałby taki jak opisujesz to co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sprzedający jest najgorszą łajzą i tyle. Z drugiej strony nie wiem czego się spodziewałeś po takiej aukcji, takim sprzedawcy i w takiej cenie. Tego typu aukcje należy omijać szerokim łukiem jak g... leżące na chodniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie jesteś na przegranej pozycji ;) , kupiłeś poza allegro więc cóż >> nawet negatywa wystawić nie możesz... a jedyne do czego można się w opisie przyczepić to, że napisał: rower w 100% sprawny. Jeśli chłopak nie jest gnojkiem to odeśle ci pieniądze a ty mu rower, jednak raczej po prostu wrzuciłeś pieniądze w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż uszkodzenia eksploatacyjne widać na zdjęciach idealnie. Co jak co, od juniora nigdy nie kupię. Gówniarzeria się wycwaniła. Znajomy kupił buty, miały być nowe, a okazały się używane (biała podeszwa idealnie wyczyszczona spirytusem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem korbę, koło jednak jest nie od kompletu w dalszym ciągu a ja nie wiem jak wykombinować żeby koło 24 cale jakie mam z tyłu objęły hamulce v brake bo chyba hamulce pojadą po oponie a nie po rafce...wiecie jak wykombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...