Skocz do zawartości

[pedały] Shimano 540 czy crank brothers smarty


ziemniakk

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich użytkowników. Tak więc mam następujący dylemat ,które z w/w pedałów są lepsze dla początkującego. Słyszałem wiele dobrych opini o 540 natomiast o tych crankach nic mi nie wiadomo. Wiem tyle ,że są lżejsze i prawdopodobnie lepiej spisują się w błocie ,ale jak jest z wytrzymałością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na poczatkujacego lepszym rozwiazaniem jest shimano i model 540 (sam takie obecnie posiadam ). Z doswiadczenia wiem ( byc moze tylko ja mialem takie odczucia) ze dzieki temu ze shimano ma tzw luz roboczy nie trzeba tak bardzo dobrze ustawiac blokow w butach. Gdy jezdzilem na ubijakach od kolegi to po pewnym czasie strasznie bolaly mnie kolana a to wlasnie bylo u mnie przyczyna tego ze nie mialem idealnie ustawionych blokow. A w shimano mozesz jeszcze skorygowac ustawienie stopy w prawo badz w lewo dzieki temu luzowi roboczemu. Jesli po pewnym czasie bedzie Ci to przeszkadzalo bo nie kazdy lubi jak mu sie noga rusza to zawsze mozesz przesiasc sie na ubijaki. cranki i inne ubijaki maja ten niewatpliwy plus ze bardzo latwo czyszcza sie z blota i mozna sie wpiac z czterech stron a w shimano tylko z dwoch i juz tak latwo sie nie oczyszczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

banditxc jest dokładnie odwrotnie - to Cranki mają charakterystyczny luz roboczy, który pozwala w miarę swobodne poruszanie stopą i jest to zdrowsze dla kolan. W Shimano ten luz prawie nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarty są ciut lżejsze jak wiesz i to chyba tyle. Sam miałem dylemat ale kilka wątków o wycinaniu butów przez Cranki oraz o szybszym łapaniu luzów przez 520 przeważyło szalę na rzecz 540 - i nie załuję. Mam je ustawione dosc luźno czyli w czasie awarii moge je wypiac szarpiąc mocno "w górę " ( taki odruch jeszcze mi się zdaza ) . Nie wiem po jakim błocie trzeba jeździć aby nie wpiać 540 - w normalnych warunkach zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...