Skocz do zawartości

[opony] na maratony MTB typu Skandia


mariiusz90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam zamiar kupic 2 komplety opon jedne na suche nawieszchnie ktore beda uzytkowane na maratonach MTB (Skandia) drugie tez na takich maratonach ale na mokre nawieszchnie. Mysle ze kupno 2 kompletow jakos poprawi wyniki bo uniwersalnych nie ma. Oczywiscie dobrze by bylo aby byly wzglednie bezawaryjne... nikt nie lupi snake...

Prosze o jakies ciekawe praktyczne opinie. najlepiej aby nie byly drozsze niz 100 zl za sztuke tak plus minus 15 zl.

pozdrawiam i czekam na wyczerpujace opinie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pytania takie ciut mijają się z celem, ponieważ każdy ma swoje "ulubione zestawy" :D

 

Powiedz mi, ile w sezonie planujesz startów? Jeśli start co tydzień-dwa, to zapewniam Cię, że po jednym komplecie nie starczy :P

 

Snake łapiesz nie z winy opony, a z własnej :P

 

Jaki rozmiar Cię interesuje?

 

Dla przykładu, ja, gdy warunki mamy suche,a przeważająca część zawodów odbywa się na podłożu typu szutr, dukt leśny zakładam XCR Dry2 (Michelin) lub też RR (Schwalbe). Ale i na takich oponach da się przejechać maraton, gdzie mamy odcinki mokre i błotniste.

 

Kiedyś śmigałem cały sezon na Maxxis'ach Crossmarkach, mimo samych zalet, opona ta wg mnie posiadała jedną wadę-cholernie szybko się ścierała :P

 

Jeśli mówimy i błocie, jak z Krakowa 2009, to miałem wtedy założone oponki XCR A/T (Michelin), bo ich zaletą jest bardzo szybkie pozbywanie się błota, nie leci na twarz.

 

Mówię o rozmiarach 2.0-2.1

 

Jakieś dokładniejsze info podaj, albo poszukaj na forum, bo tego typu wątków już sporo się przewinęło

 

PozdRower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...