Skocz do zawartości

[rower] dual do 1500 zł


strykul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Z racji zbliżającej się osiemnastki, postanowiłem odłożyć coś na nowy rowerek. Rodzinka pewnie wpuści mi na konto znaczną jego część, więc myślę, że z 1500 złociszów uciułam. Moje pytanie jest następujące, co polecacie w tej cenie. Bardzo lubię ostrą jazdę po mieście, ale zdarzają mi się i dłuższe trasy (do 25 km). Zainteresował mnie Mongoose Fireball 26" 2008 (czy ta rama nie będzie na mnie za mała? mam 173cm wzrostu i 84 kg wagi). Drugie moje zastanowienie, to Northtec Vikingstood DB. Ale co do tego ostatniego nie jestem przekonany.

 

Proszę o konkretne propozycje, jeśli mogę zasugerować; nie jestem w stanie dołożyć więcej. To już całkowity limit.

 

Pozdrawiam,

 

Strykul

 

EDIT: Mam potwierdzenie ze studia w Warszawie, mogę się spodziewać do 1600 zł :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moongose nie bedzie bardzo zly, spojrz standardowo na ds2 i na prodigy 9,81 (ale tam jest SS wiec wycieczki odpadaja, ale zreszta na zadnym z tych rowerow nie bedzie komfortowe jechac wiecej niz 5-10km). A czy w gre wchodza uzywki?

 

btw. nie uzywj okreslenia dual :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam czasu, ani doświadczenia w polowaniu na takie perełki, poza tym nie wiem kiedy osiągnę żądaną płynność finansową...ds tak średnio mi się podoba, Mongoose ma piątkę kasetę z tyłu więc nie jest SS. Zastanawia mnie kwestia wyboru pomiędzy 24'' a 26"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie sign ds2 to najlepszy rower ze względu na części. Fireball jest nieco gorszy (hamulce bez rewelacji i częsci z logiem mongoose, które zapewne są czymś w rodzaju noname), ale za to rowery od prodigy czy te northteki to już nieporozumienie.

 

Używki - różnie bywa.

 

Rozmiar - wzrost masz średni, więc ramy 15" będą nawet za duże. Przy 172cm mam jeszcze mniejszą ramę.

 

Koła - 26" bardziej uniwersalne.

 

Ps.Dual - to rodzaj zawodów, a nie nazwa roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...