Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

to masz dziwnych rodziców - nie lubią cię ???

Ha, no właśnie (joke). Fajny wpis o kaskach, powaga. Ja mam Córkę z kolei. I wiecie, dla mnie zakładanie kasku dla dziecka to normalka. Przynajmniej uważam to za względy bezpieczeństwa prima sort. Bez tego bym się nie ruszył. Pamiętam akcję z sierpnia jak jechaliśmy razem w parku. Jakaś babeczka krzyknela do mnie, ze ten kask dla dziecka to robienie mu krzywdy i kolor nie pasuje do roweru. No żal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

widziałem ten artykuł kilka tyg.temu  :icon_cool: Jeżdzę w propero 2 w rozmiarze s/m i z tego co mi wiadomo do nie dawna też występował tylko w standardowych rozmiarach. Przymierzałem się do evade w rozmiarze L i okazał się za głęboki+lekko uciskał po bokach.Musiałbym mieć taki sam rozmiar jak w propero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kaski będące w sprzedaży muszą spełniać normy bezpieczeństwa więc i ten je spełnia. Reszta to wygląd, dopasowanie i wygoda. Kolejność dowolna.

Rozumiem. Więc pytanie czy warto? Czy może popatrzeć coś MES, GIRO etc ? Szczerze to po przymiarce byłem w szoku dopasowania tego Kellysa, do tego jest lekki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie jajko, heh. No powiem Ci, że przymierzałem kilka rodzaji kasków i niektóre wydawały się fajne, drogie a mi nie leżały - dziwnie mnie uwierały w niektórych miejscach. Więc popieram ludzi którzy mówią, że trzeba najpierw przymierzyć w realu. Ale może wyjdzie tak, że będzie Ci pasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozmiar m phase jest na mnie za duży odrobinę.Sam kask ma idealny kształt i świetnie jest dopasowany do głowy,tak jak mówiłem nie kupujcie przez internet

 

to, że skorupa M pasuje Ci idealnie do głowy nie świadczy o tym, że mniejszy rozmiar, również będzie tak udanie leżał... wręcz przeciwnie podejrzewam, że będzie gdzieś uciskał, bo ta rozmiarówka to nie tylko obwód ale w raz z mniejszym rozmiarem zmniejsza się także trochę skorupa wewnątrz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie masz jeździć w kasku który nie jest dopasowany, raczej powinieneś w takim wypadku pomyśleć o innym modelu kasku lub też innej firmie, bo skorupy różnią się i w zależności od modelu i w zależności od marki - dlatego przed zakupem należy kask przymierzyć i sprawdzić jego dopasowanie, jazda w niedopasowanym kasku może przynieść więcej szkody niż pożytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że niedawno zakupiłem kask  również się wypowiem, jak każdy najpierw wertowałem neta i miałem swoje typy był tam giro, kellys i uvex, na szczęście nie kupiłem przez neta, trochę  się przemieszczałem po kraju i miałem możliwość dotarcia bezpośrednio do towaru no i  wyszło tak że giro który mi się strasznie podobał i był w decathlonie po obejrzeniu  na zywo i przymiarce wyeliminował się sam, uvex-y podobały mi się bardzo niestety podobny efekt wygląd był bardzo dobry niestety na głowie mi po prostu nie leżały później jeszcze kilka marek i mierzeń fakt jest taki że czym więcej się kombinuje tym trudniej wybrać ale odpadły jeszcze  jakieś 4f, authory itd...  Koniec końców trafiłem do sklepu Krossa  wyprzedaż zeszłorocznego modelu, cena 99 zł po przecenie, trochę kasków miałem opatrzonych i stwierdziłem że za takie wykonanie kasku tylko w dobrych markach, rozwiązania i wykończenie jak w wyższych modelach dobrych marek, założyłem i od razy wiedziałem ze jest git.

 

Podsumowując ten przydługi wywód, tylko i wyłącznie mierzenie na swojej głowie nie ma żadnej innej gwarancji, nie daje tego żaden opis. :):):)

 Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...