Skocz do zawartości

[rower] Rower do 1800zł, czy warto być patriotą?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić rower crossowy, potrzebny mi będzie na dojazdy do pracy, ew wypady nad morze, ogólnie pośmigać po czymś utwardzonym jak i boczne dróżki. Także kategoria cross przsądzona. Zostal wybór modelu.

1. Romet rx500

2. Scott sportster p4

3. Felt qx 70

4. Kellys neos

Przymierzałem sie do kellysa i scotta, bardzo przyjemne rowerki, lecz namierzyłem tego rometa. Czy ktoś posiada ten rowerek i jak on się sprawuje?. czy warto inwestować w ojczyźnianą mysl techniczną?? Co sądzicie o pozostałych roweruch?

Dodam ze ważę ok 100 kg, wzrost 190cm,

P.S. Wiem, że jest jeszcze Unibike Viper i nie biorę go pod uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawa wygląda tak że, RX 500 jest patriotycznie uzasadnionym wyborem:) Niestety nie mam możliwości zobaczyć go na żywo w mojej mieścinie i pozostaje jedynie przesyłka:( Ale żeby tak od razu nie zamykać tematu, do rywalizacji dokładam Treka 7300. Co sądzicie o tym sprzęcie? Wg mnie bardzo zrównoważony i chyba dobrze skomponowany Cross? Prosże o radę...

 

I jeszcze jedno, czy ktoś mógłby w miarę możliwości podesłać kilka fotek rx 500 na pw, bo tak jak napisałem, nie mam gdzie go zobaczyć live, a te fotki z boku z neta to tak mało mówią;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że czytałeś ten artykuł ale na wszelki wypadek podaje link:

 

http://news.bikeworld.pl/rower/artykul/4521/Miejski.Romet.RX.500.-.test/

 

Co do Scotta zdecydowanie się nie opłaca a to dlatego, że duża cześć opłaty to opłata na naklejki Scott...

 

Dla jasności: kolejny głos za Rometem.

 

Co do patriotyzmu to ogranicza się on do miejsca złożenia bo większość cześci i tak pochodzi z Azji, łącznie z ramą zresztą.

Edytowane przez RadekSki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ogólnie bez rewelacji i też obowiązuje opłata za naklejki...

 

Generalnie rzecz biorąc w tym przedziale cenowym czego byś nie wziął będzie zachowywać się mniej więcej podobnie i myślę, że zaspokoi Twoje oczekiwania. Wybierz przedewszystkim rower, który się Ci podoba (nie jeździ się przyjemnie na czymś co nam po prostu się nie podoba) i na którym Ci się wygodnie jedzie ( o ile masz możliwość testów ).

 

Żeby jeszcze domieszać podaję jeszcze jeden typ:

http://www.stevensbikes.de/2010/index.php?bik_id=109&lang=de_DE

 

Zdecydowanie jeśli chodzi o wygląd to moje ulubione crossy (oczywiście kwestia gustu itd.). No z tym, że też jest opłata za naklejki...

Edytowane przez RadekSki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no RadekSki, bardzo ciekawa opcja w tych samych pieniądzach. Ale zostaję przy Romecie, wyjdzie na to, że jestem wierny marce. Poczciwy Romet Laser używany sporadycznie przez ojca, pode mną wytrzymał jeden sezon jazdy do pracy...mam nadzieje że RX500 będzie troszkę trwalszy;). A co do rx`a to jeszcze jedna sprawa, szukam rożnych ofert w sklepach internetowych i sa jakby dwie wersje jeśli chodzi o napęd. Jest opcja Shimano mieszane Acera/Alivio/Deore, lum SRAM X5/X3/X4, co wybrać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po zawodach;) Zamówiłem Rometa RX500, czarnego w 22 calach,osprzęt SRAM X5, teraz tylko poczekać na przesyłkę. Jak tylko go złożę i pogoda pozwoli to strzelę parę fotek i pochwalę się sprzętem… Dzięki wszystkim za pomoc i udział w dyskusji. Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z obietnica wrzucilem pare fotek RX`a. Przysłali mi jednak model 2010 na Deore więc tez nie jest źle.Jedyna rzeczą jaką muszę jeszcze wymienić to kierownica( w specyfikacji była inna:()) Zapraszam do mojej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...