Skocz do zawartości

[Amortyzator przód] MX Comp Air 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że w moim mx comp air na jednej z goleni pojawił się mały luz i w tym roku wymieniam uszczelki moje pytanie brzmi czy warto wymieniać ślizgi ? Czy jest to opłacalne i daje pożądany skutek czyli redukcje luzu. Czy zwykłe serwisy wykonują takie operacje czy trzeba odsyłać do gregoria ? Z odp z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniasz uszczelki i jesteś przygotowany finansowo na wymianę ślizgów to jak najbardziej, bo przecież od nich zależy luz(golenie się nie wytrą przecież). Ale dziwi mnie luz na jednej goleni. Jazda może nie jest strasznie szkodliwa, ale w miarę powiększania się luzu będzie coraz gorzej, bo zacznie się powoli wszystko wyrabiać w środku i potem amorek może całkiem paść :icon_wink: . Moim zdaniem wymień ślizgi. Jeżeli się mylę to proszę o poprawienie mojej wypowiedzi :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie miałeś jakąś wadę fabryczną. Zwykle na lewej goleni powstaje luzik.

Koszt wymiany ślizgów (wraz ze ślizgami) to około 160zł. Dodatkowo uszczelki - 95zł.

 

Po wymianie ślizgów nie ma żadnego luzu, amortyzator chodzi ciasno i musi się na nowo dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...