Skocz do zawartości

[suport] RaceFace X-type & HT2


progrand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem dość zawiły ale postaram się wyjaśnić o co mi chodzi. Jestem zmuszony do zmiany korby (LX HT 2006 - frez na ośce i luz w miejscu styku z łożyskiem lewym), w ostatnim sezonie zajechałem 3 pary łożysk, jednak jako ostatnie które siedzą teraz mam zamienniki, te o 1mm szersze 61805, pod które były przerabiane miski i przy tym systemie wymiany (tanim) chciałbym pozostać. Zastanawiam się nad korbami RaceFace Ride XC, Deore 2010, SLX.. jednak wolałbym jakąś czarną i tańszą. Czytałem że łożyska w obecnych korbach RaceFace są słabe, ale podobno średnica ośki jest taka sama jak w Shimano. Jak to dokładnie jest? Czy X-Type też posiada plastikowe podkładki pod łożyska, czy ośka wchodzi odrazu na łożysko? Czy łożyska są takie same jak w HT2, czy różnią się wymiarami? Czy można zastosować suport HT2 do korby RaceFace? Generlanie chodzi mi o to czy kupując korbę RaceFace nadal będę mógł stosować tańsze zamienniki - łożyska 61805. I tak przy okazji czy klucz do misek HT2 ma taki sam rozstaw ząbków jak do suportu X-type? W jaki sposób skręcane są ramiona? Dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...