Skocz do zawartości

[Korba] Konstruowanie napędu w tandemie


titikoles

Rekomendowane odpowiedzi

Temat z zasadzie ma odnosić się do budowy napędu z ramach tandem. Nie chcę kupować korb do tandema MTB francuskiej i niezwyklej drogiej firmy. O próbach dopasowania korb Shimano Hollowtech II do tandema już z samej zasady nie ma co marzyć. Octalink ma różne długości ramion suportu ze względu na glębsze mocowanie od strony korby. Pozostaje mocowanie na kwadrat. Myślę o zakupie trzech kompletów korb i zdjęciu z dwóch korb, dużych i średnich zębatek by dopasować to do lewej strony. Jako grupę chcę użyć Alivio lub Acerę. Czy ktoś miał w ty względzie doświadczenie. Proszę o wszelkie informacje i uwagi.

P.S. Pozostałe elementy mam opracowane, jak linki, przewody hamulcowe, piasty, amor itp. itd. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo jakby ludzie uzywali wyszukiwarki.

 

Odsylam do swojego topiku sprzed pol roku gdzie sa opisane wszelkie problemy przy budowie tandemu i ich specyfika :unsure:

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/59171-tandem-budowa-tandemu-od-zera/page__hl__tandem__fromsearch__1

 

Pozdrawiam!

 

PS

W razie pytan sluze pomoca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo jakby ludzie uzywali wyszukiwarki.

 

Odsylam do swojego topiku sprzed pol roku gdzie sa opisane wszelkie problemy przy budowie tandemu i ich specyfika :)

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/59171-tandem-budowa-tandemu-od-zera/page__hl__tandem__fromsearch__1

 

Pozdrawiam!

 

PS

W razie pytan sluze pomoca :)

 

A jednak mam pytania. Jaką ośkę użyłeś, kwadrat czy Octalink. Chodzi o to że korba i lewe ramię mają różną głebokość osadzenia. Przez to lewa krawędź korby, z lewej strony, będzie w innej odległości od lewej krawędzi mufy suportowej, w stosunku do prawej krawędzi korby (oczywiście zewnętrznej) do prawej krawędzi mufy suportowej. Takie nieprawdiłowe rozmieszczenie przy pedałach może negatywnie wpływać na obciążenie kolan a przedewszystkim kręgosłupa. Dlatego poruszam ten temat. Jeśli możesz to prześlij mi parę fotek korby z bliska. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...