Skocz do zawartości

[wypadek] sekunda nieuwagi - kask ratuje życie


gambiting

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku(w październiku) miałem wypadek, mianowicie jechaliśmy z kolegami na szosówkach w kierunku góry Żar, od strony Oświęcimia. Ruch był spory,ale jechaliśmy praktycznie równo z samochodami(30-35km/h). Zawsze jeździmy na koło,ja byłem w środku, przede mną jedna osoba,za mną jedna. No i nie było żadnych większych komplikacji, obróciłem się dosłownie na sekundę żeby zobaczyć na kolegę z tyłu,czy wszystko ok,ale w tym czasie kumpel z przodu przyhamował przed autobusem. Jak ja się obróciłem do przodu,to moja kierownica była już obok jego siodełka no i zero czasu na reakcje. Uderzyłem lewą stroną kiery w jego siodełko, lecąc na prawy bok - chyba już zawsze będę pamiętał ten widok,zbliżającego się z taką prędkością krawężnika,który zaliczyłem bokiem głowy niszcząc kask. Patrząc na zniszczenia w kasku nie mam wątpliwości że uratował mi życie - znaczy się i tak zawsze jeżdżę w kasku,ale ten wypadek tylko jeszcze potwierdził zasadność jeżdżenia w kasku. Pozostałe obrażenia - poważne obdarcia na ramieniu,łokciu,biodrze i kolanie(lekarz mówi że już mi blizny zostaną). Kumpel z tyłu mnie jakimś cudem ominął,a temu z przodu nie wiem jak, ale wciągnęło buta w moje przednie koło tak że cały tył ma rozwalony :-) Rower nawet nieźle z tego wyszedł, w sumie jedyne co musiałem zrobić to naprawić centry na kołach,a obdarcia na częściach traktuje jako znak że się jeździ na rowerze a nie że stoi w piwnicy :) No i cieszę się że nic nie połamałem.

Ale nie zapomnę jeszcze jednej rzeczy - jak leżałem na tej drodze, kumple mi pomagali się jakoś zebrać,a babka która samochodem za nami jechała,miała takie spojrzenie jakby chciała nas pozabijać,po prostu zrobiła nam łaskę że się zatrzymała :)

 

No to tyle - więc pamiętajcie,jeździć w kaskach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...