Skocz do zawartości

[Trenażer] ROTO Mistral


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem kilka dni temu trenażer Roto Mistral. Pierwsze odczucie to takie że jest on dośc solidnie wykonany (tego się obawiałem przed zakupem bo większość polecała Tack, elite). Ogólnie dobry sprzęcik, nie kręciłem nigdy na innym tego typu urządzeniu ale:

 

-podczas szybkiej jazdy bez wstawania z siodełka w ogóle się nie trzęsie :thumbsup:,

-gdy zaczniemy pedałować na stojąco z dużą siłą delikatnie się trzęsie, jednak bez obawy o wywrócenie,

-system montażu roweru do ramy-bardzo szybki, bardzo mocny, wystarczy raz ustawić a później jednym ruchem rower wpięty,

-regulacja ok 20 stopniowa oporu,

-bardzo mocny magnes, dla przykładu przełożenie 52/14, opór trenażera na maxa, stoję na pedałach i ledwo ledwo idzie nimi kręcić (moja waga ok 90kg);), dodam ze sile w nogach mam dużą, przez kilka lat ćwiczyłem trójbój siłowy robiąc przysiady z 200kg sztanga w seriach...więc zapewne opor generowany przez te urządzenie wystarczy dla zdecydowanej większości bikerów,

-podczas treningu podstawowego, tzn baza trenażer jest bardzo cichy, w sumie odgłos napędu roweru głośniej chodzi niż urządzenie, dopiero podczas treningu interwałowego i prędkości rolki 70-100km/h zaczyna startować odrzutowiec...jednak nie jest to jakieś strasznie uciążliwe;

 

Oczywiście jak wszystko urządzenie ma tez minusy:

 

-regulacja oporu mimo ze bardzo duża ok 20 uskoków, to nie ma tam po prostu "cyferek" i jednego treningu na rozgrzewce zacznie się np od 7 a skończy na 15 a innym razem na 13 albo 14 poziomie oporu i nawet się nie będzie wiedzieć czy dzisiaj jest tyle mocy w nogach czy to czasem nie ten opór-chyba ze ktoś lubi liczyć te uskoki, jednak mimo wszystko regulacja to największy minus tego urządzenia,

-co do samych uskoków oporu to te lekkie są lekkie-niewiele się różnią a te co się najwięcej używa skoki oporu są spore (na szczęście można regulować dodatkowo w rowerze co daje naprawdę zadowalającą game oporu pedałowania,

 

wydaje mi się że wielu osobą mój opis rozjaśni trochę temat zakupu trenażera i który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...