Skocz do zawartości

[support] Wymiana suportu z korbami


kazik9000

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam pewnie pytanie odnosnie wlasine zmiany suportu z korbami. mialem wczesniej suport z korbami na kwadrat shimano z przelozeniami 44-34-24 a kupilem truvativa fived na wielowypust i korby ktore sa do tego sa z przelozeniami 48-38-28 i czy wszystko bedzie na pewno dobrze pasowalo do siebie. Moj rower merida matts 90 a zdecydowalem sie na takiego korby bo wiekszosc przejezdzanej drogi to utwardzone tereny raczej. kasete i lancuch tez bede wymienial wiec teraz juz sie na srama zdecyduje pewnie. Tylko czy na pewno wszystko bedzie dobre gralo? Napinacz tylko mocniej sie odegnie i nie bedzie brakowalo lancucha czy cos. Przepraszam jak to noobowskie pytanie ale slabo obeznany w temacie jestem jeszcze :) z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie grało tylko trudniej będzie wyregulować przednią przerzutkę. Prawdopodobnie będziesz ją musiał na obejmie podnieść do góry. No i suport trzeba wymienić, ale to akurat jest oczywiste. Tylko nie wiem po co przeszedłeś na 48T? Jak miałeś przedtem na blacie i z tyłu na małej to wchodziłeś na bardzo wysoką kadencję? Szczerze w to wątpię i uważam, że popełniłeś błąd. A mówię to ze swojego doświadczenia bo sam się kiedyś zachłysnąłem wielką patelnią z przodu. Moim zdaniem powinieneś jeszcze to przemyśleć i może sprzedać korbę póki nie była założona i z pochyloną głową wrócić na 44T. Oczywiście jak pojeździsz to pewnie sam się przekonasz, że z przodu taki potwór do niczego Ci nie jest potrzebny. Cyba, że należysz do mniejszości i taki set będzie Ci odpowiadał, czego z całego serca Ci życzę:)

Acha, zapomniałeś o nawiasach przy temacie, poczytaj regulamin, bo inaczej tematy będą lądować w koszu a my razem z nimi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak zdecyduje sie na wymiene. Myslicie ze ten zestaw bedzie lepszy: http://www.allegro.pl/item857945675_nowosc_truvativ_x_flow_wklad_na_wielowypust.html ? Bo ten sprzedawca u ktorego go kupilem ma taki w ofercie za ta sama cene co poprzedni kupilem i z wymiana nie bedzie problemu. Szkoda tylko ze wczesniej tego nie wystawil bo od razu bym go kupil. Prosze o wasze opinie :]

 

i mala poprawka co do mojego poprzedniego zestawu. Dokladnie przeliczylem zeby na blacie i mam przelozenia 42-32-22 czyli ten X-FLOW wydaje sie idealnie pasowac ale wole poznac Wasze zdanie, bo juz jak widac przejechalem sie na mojej wiedzy na temat rowerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...