Skocz do zawartości

[rower] Prośba o wycenę roweru Bianchi


showtime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Kiedys jezdzilem sporo na rowerku, pozniej przyszla pora na motocykl, a teraz znow powrot do sportu i ruszania sie na rowerku.

Otrzymalem wspanialy prezent Gwiazdkowy. To rowerek Bianchi.

 

Mam ogromną prosbe o pomoc w rozszyfrowaniu coz to za model i jego wycenę. Jaki to mniej wiecej rok itp.

 

Zdjecia oczywiscie wysylam.

200912242781.th.jpg 200912242782.th.jpg

 

Widze tam Shimano 105 ;) i tyle potrafie o nim powiedziec :)

 

Pozdrawiam i licze na pomoc, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze rower jest w 100% seryjny. Wiadomo ze oponki byly wymieniane, obie są różnych firm. Tylna HUTCHINSON Kevlarowa a przednia inna.

Na jakie można zamienic te pedały? Ile są warte te ktore mam? i ile kosztują butki do nich?

 

I tak wogole to co mozna sadzic o tym rowerku? ;)

 

Przerzutki, hamulce, korby - wszystko Shimano 105

Rama jest COLUMBUS

 

Ile to warte :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie połamiesz te noski to nowych nie dostaniesz.

http://www.allegro.pl/item790288007_szosa_pedaly_shimano_rx100_wawa_noski_ostre.html

a po 8 dych nawet schodziły.dopisz w tytule jak będziesz wystawiał "ostre koło" i sie sprzedadzą.

i kupisz se spdki jeśli masz już buty.bo do nosków to jakiekolwiek, trampki, kościołowe, co masz na nodze podpasuje.

jeśli rama to faktycznie columbus to nieźle.

nie jest czasem za duża na ciebie? (sądząc po tym jak opuszczone siodło)

 

co do osprzętu.hample są dwuosiowe, jeśli twierdzisz, że to 105 to pewnie początek lat '90.

potwierdzają to też klasyczne stery i widelec (wcześniej widelce były na mufach)

http://velobase.com/ViewSingleGroup.aspx?GroupID=40b34e2c-ab82-4628-9a91-8c1cabc9f04b

tu masz te grupę o której mowa.pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego rowerek to chyba czysta seria, na ramie naklejka COLUMBUSA, oryginalne naklejki BIANCHI.

Caly osprzet pasuje z tej grupy, ktorej linka wyslales :)

 

Napisalem juz do Wloch z numerem seryjnym roweru czy jest mozliwosc podania mi info o nim, co to za model i rok, bo bardzo chcialbym wiedziec :)

Mam 179 cm wzrostu a siodelka nie zmienialem, bo rowerek dostalem dopiero dzisiaj rano :)

 

Zastanawia mnie jeszcze czemu on jest rozowy, skoro wszystkie BIANCHI są celeste turkusowe :)

 

Powiedzcie prosze czy to jest dobry sprzet?

 

Jestem jeszcze świeżak w temacie i nie za bardzo sie orientuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry:) Klasyczny bianchol musi być dobry.To jak mercedes gulwing nie jest szczytem techniki i do najpiękniejszych też już nie należy, ale wszystko nadrabia swoim stylem i klasyką:D Nie wiem dokładnie ile teraz jest wart taki rower ale myśle że ok 2000:) Jeżeli napęd jest w dobrym stanie to na twoim miejscu bym go nie sprzedawał tylko lansował się po mieście na masie krytycznej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek zostaje u mnie, nie ma mowy o zadnej sprzedazy :D

Teraz tylko wymienie owijke na białą, zmieniam oponki na micheliny z błękitną otoczką :D

 

wszystko musi byc tip-top :P

bede ganiał po Krakowie :P

 

Musi wygladac tak jak ten :D

MoreBeersLessGears1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry:) Klasyczny bianchol musi być dobry.To jak mercedes gulwing nie jest szczytem techniki i do najpiękniejszych też już nie należy, ale wszystko nadrabia swoim stylem i klasyką:) Nie wiem dokładnie ile teraz jest wart taki rower ale myśle że ok 2000:) Jeżeli napęd jest w dobrym stanie to na twoim miejscu bym go nie sprzedawał tylko lansował się po mieście na masie krytycznej:)

2000 za starą szosę?! chyba żartujesz! nawet bianchi, które prywatnie uwielbiam nie jest warte choćby połowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo78, tylko zmiana oponek na te ze zdjecia i owijki na srebrną. Reszta zostaje serią :) Na ostre koło nie przerabiam, bo rowerek ma sluzyc na wypady w gorskie dróżki w okolice Tatr takze na ostrym kole bym nie wydolił... brak formy jeszcze :)

 

Biera, co do ceny to pojecie wzgledne. Mysle ze ten rower jest spokojnie wart 2000 zl :) to rower ROWER, a nie rower PAPIER :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takowego nie przerabiałem :) w tygodniu wezme go w Krakowie i przegonie jak bedzie sucho :) Nie moge znalezc na oponie rozmiaru, musze jeszcze raz poszukac zeby dopasowac Michelinki.

 

Mysle caly czas o tych pedałach, bo noski niby kultowe, ale SPD-ki z butami byly by chyba lepsze. Jak to jest w praktyce?

 

Co jest w praktyce lepsze? Szytka czy opona z dętką?

Felgi do szytki i opony sie jakos roznią czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzwaz opony 27 cali które były większe niż 28 cali (sic!) ale to w holendrach.ruskie mieli jeszcze jakieś cuda i romety nasze też.

ale cywilizowany świat szosowy trzyma sie standardu czyli opona 700c (albo 622 inaczej).Mówi się opona szosowa po prostu.

co do szytek a opon z dętką - zależy w jakiej praktyce.

jak sie nie ścigasz, nie zależy ci na paru gramach, chcesz mieć spokojne sumienie podczas jazdy i nie szkoda ci pieniendzów - zostań przy oponach.

szytki lepiej sie prowadzą, zestaw obręcz pod szytke i sama szytka jest lżejszy niż obręcz+opona+dętka.trudniej je przebić, to fakt ale są droższe.możesz sobie wlać uszczelniacz do szytki i działa on na małe dziury, ale jak coś sie stanie to gróbmogiła.no i musiałbyś nowe kółka poskładać (zakładam, że w tej chwili jeździsz na oponach).

łatwiej wozić łatki czy choćby zapasową dętke niż zapasową szytke jak co.

chociaż ja mam na przedzie szytke i mam w dupie.

 

a co do ceny.ja za pińcet kupiłem oryginalne prawie nówke sztuke motobecane na złotych mavicach i campie record z końca lat '70.

ale mi nie przypasował.i co? i sprzedałem za 900.

wszystko jest warte tyle, ile ktoś jest w stanie za to zapłacić.

a dwóch kafli bym nie dał za bianczi z początku lat '90 na szimanosach co to, to nie.nawet jakbym miał dwa kafle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obrecz pod szytke rozni sie od obreczy pod opone? W tej chwili sprawdzilem i mam obie szytki, ale obie są w innych kolorach i srednio mi to pasuje, dlatego chce je wymienic na to:

 

http://www.allegro.pl/item862663280_opona_szosowa_michelin_lithion_23x622_25x622.html

 

Wlasnie w kolorze czarno-blekitnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi wymiar to szerokość opony wyrażona w milimetrach.

zazwyczaj w szosach są w przedziale 20-23mm.

możesz spróbować założyć szersze, ale są też one wyższe i mogą się nie zmieścić w widełki albo pomiędzy szczęki hamulca.

więc jeśli na tych obręczach są oponki 22mm to możesz i dwudziestki i dwajściatrzy założyć pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa różnice , obręcz pod szytke jak ja przetniesz to będziesz miał "korytko", w obręczy po opone masz kołnierze między którymi układa się detka i obręcz. Tu masz przerkój obręczy pod opone , jak porównasz ze swoja to od razu obczaisz róznice: http://shimano-polska.com/publish/content/global_cycle/pl/pl/index/merken/continental.image.-Par70parsys-0008-image.dash.181.200.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...