Skocz do zawartości
  • 0

Strzelająca korba...


Gość Misieeek

Pytanie

Gość Misieeek

Witam, z potrzeby rozkrecilem korbe zeby ja wyczyscic. Pozbylem sie zanieczyszczen wytarlem do sucha i wszystko nawilzylem smarem.

Po skreceniu okazuje sie ze gdy pedaluje korba strasznie halasuje i "strzela" jakby metal tał o metal...

 

Złego smaru uzylem ? czy nie dostatecznie zadbalem o smarowanie... korba nie posiada uszkodzen mechanicznych.

a smaru uzylem pierwszego lepszego ktory byl pod reką nawet nazwy nie znam...

 

Będe wdzieczny :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie jeżeli to dźwięk tarcia metalu o metal to nie korba lecz środek suprotu,a konkretniej łożyska...które pewnie się rozlatują...kolejnym objawem będzie blokujący się suport...trzask i łożyska rozsypią się w drobny mak...wg mnie obejrzeć suport lub go poprostu wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys to samo w swoim rowerze to nie jest wina korby ani łańcucha tylko to jest suport, nic z tym nie zrobisz musisz go wymienic:) pozdrawiam:)

A co jeżeli został wymieniony suport na nowy i dalej dobiegają te trzaski z tych okolic. Bo tak jest w moim przypadku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakręcaniu posmaruj smarem gwinty suportu,tak aby nie pracowały na sucho w ramie.Jak masz wyjęty suport to zaklej sobie silikonem te otwory w środku.Zbiera się tam woda z ramy i masakruje łożyska.Ja posiadam ramę ACCENT SHANNON i miałem takie same problemy a niby nowe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wydaje się że odgłosy dobiegają ze środka suportu.... maiłem dwie takie sytuacje i w każdej okazywało się że za odgłosy odpowiedzialne są pedały. Możesz to sprawdzić wkręcając jakieś inne, jak nie masz pożycz od kolegi.

A środej suportu sprawdzałeś czy wszystko jest z nim okey?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...