Skocz do zawartości

[polerowanie] elementów wszelkich


sath

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde

 

Wzorem poprzedników wrzuciłem do kreta swoje ultegry 6400. Problem w tym, że roztwór zrobiłem mocny jak samogon i od razu zwiałem z piwnicy, taki czad był, wróciłem w masce gazowej. Niestety trochę to wszystko za długo trwało, zwłaszcza że korba nie była idealna.

Wodorotlenek skutecznie pogłębił wszystkie rysy i zadrapania, malując je na czarno. Korba wygląda jak kawał g.

Orientujecie się ile można z niej materiału zedrzeć w granicach bezpieczeństwa? głupota głupotą ale korby szkoda...

 

dsc01321c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo lakieru zabepieczajacego (o ile dobrze zrozumiałem to chodziło o proszkowy): byłby problem gdyby część nie byłaby całkowicie oczyszczona z farby? W moim przypadku byłyby to klamki , które w środku mają lakier i wewnętrzna cześć ramiona korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakiś problemik?

 

Mnie mama nauczyła chodzić do Kościoła i myć ręce przed posiłkiem.

 

Życie natomiast nauczyło mnie ciekawszych rzeczy...

 

stefan2810, korba-lusterko. Propsy ;]

 

PS Do mistrza ironii i sarkazmu kaemesa Ci jeszcze dużo brakuje

 

Najlepiej się zajmij przygotowaniami do egzaminu gimnazjalnego, a jak chcesz rozładować emocje to idź i na ulicy zaczep jakiegoś wyznawce marki Adidas.

 

Wypisując głupstwa tylko się ośmieszasz

 

Pozdrawiam i dziękuje

 

Kolego?! Mierzysz zdecydowanie za wysoko : ) No i nie używaj słów których znaczenia nie rozumiesz, stary... : )

 

Elziomallo. Tak to właśnie powinno wyglądać. Teraz papier kończąc na 2500 i polerka. Będzie ładnie na jakiś czas, ale lustro długo się nie utrzyma.

 

A jak wygląda u was polerowanie obręczy? Ktoś robił? Fajne efekty? Jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie mmi:) Interesuje mnie dokładnie ta obręcz -> http://allegro.pl/obrecz-wysoki-stozek-43mm-ostre-kolo-32otw-srebrna-i1466896818.html Wiem, że swoje waży, ale czy da się ją spolerować? coś na wzór -> http://media.photobucket.com/image/campagnolo%20shamal/smiffy1999/Shamal1.jpg Wiem, że nie ma co porównywać, ale chodzi mi o efekt:) Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do polerowania obreczy...

TAK

polerowałem komplet camp atlanta.

było trawienie anody kretem darcie rąk po łokcie i w sumie nie wiem czy warto.

 

30164_120071851347209_100000331857790_181627_6082045_n.jpg

ta niestety się sprzedała , natomiast ta druga cały czas śmiga na tyle .

Gdy nie ma potrzebny zabłysnięcia to robi za zwykłą szarą obręcz , jak mam ochotę przecieram ją szmatą z kropelką AUTOSOLu i dalej jest lustro.

No troszke sie porysowała bo jeździła tez w zime :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych

 

tak wyglądają stery anodowane -

pbpic4298673.jpg

 

tu po opercji kret - ciekawostka, malowany napis jest NIETKNIĘTY! :mrgreen:

 

dscf1677z.jpg

 

Zeszło idealnie, kret w żelu - do sloczka, smyralem to szczoteczka do zębow, co znacznie przyspiesza opercje, i pozwala mniej naruszyc powierzchnie ktorych nie chcemy pozbyc - np od srodka jest malo ruszone.

 

 

OCZYWISCIE, WIECIE CO JE CZEKA :) CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaasko: napisz ile pracy kosztowała polerka, ręczna czy jakiś sprzęt?

Ja ostatnio kupiłem sobie filc. Zamontowałem na wiertarkę i wypolerowałem przy użyciu jakiejś pasty do felg moje dwa mostki SR. Spędziłem około 10 minut na każdy, efekt fajny, ale nie mają takiego połysku jak Twoje stery ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

Wytarcie sterów szmatką - 15sekund

moczenie w krecie misek i szorowanie ich szczoteczka do zębów (oczywiscie nie uzywam jej do mycia zębów - minuta na miske - 2 minuty

jechanie papierem - 45 minut na dwie miski

polerka - 25 minut

 

mniejwiecej patrzalem przy tym na zegarek, bo duzo ludzi pyta o czas - btw, stery poleruje sie szybko i przyjemnie.

 

co do materialow, na poprzednich stronach wkleilem chyba dosc obszerny, dokladny tekst, miłej lektury i LUSTRZANEJ POLERKI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Parę tygodni temu zaczynałem polerować obręcze, były rozmówki w radach i poradach. Obręcze już od ponad tygodnia się kręcą w rowerze, zdjęcia dodaję dzisiaj.

Zdjęcia robione kompaktem więc bez powalającej jakości.

 

150so.jpg

 

beztytuuak.png

 

Z piaścinami które sam malowałem.

163fr.jpg

 

178nn.jpg

 

134wn.jpg

 

 

Zaplecione już kółka, bez naciągniętych szprych.

059q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...