Skocz do zawartości

[polerowanie] elementów wszelkich


sath

Rekomendowane odpowiedzi

W dziedzinie polerowania też dorzucę swoje ''trzy grosze". Jeśli chodzi o elementy powierzchownio utlenione/brudne to wiadomo: szmata, pasta i wio. Przy większych uszkodzeniach/zarysowaniach lub próbie zdarcia zniszczonej anody dobrze byłoby zacząć od papieru wodnego 1000 do 2,5k a potem pasta do tego przeznaczona. Lecz czasem szkoda czasu i pieniędzy na takie pierdzielenie. Ja niedawno drogą kupna-sprzedaży zakupiłem ramę Koga-miyata prologue i przełożyłem wszystkie elementy od poprzedniej(pewnie kojarzycie ;p). Korba (taka) była w strasznym stanie, szczególnie pająk (prawa). Poprzedni właściciel chyba porysował ją podczas magazynowania. Niestety nie miałem w domu ani papieru ściernego (różnych gradacji), ani odpowiedniej pasty, ani nawet miękkich szmat. Na korbach były głębokie rysy(wręcz wgniecenia), wiedziałem że nie uzyskam takiego efektu jak Adaasko, toteż nie inwestowałem w materiały. Zdarłem resztki anody( twarda skubana ) papierem 800, potem kółko filcowe na wiertarce i pasta (!!!) do usuwania rys z lakieru(czyli o bardziej miękkich drobinach). Poszło gładko. OKAZUJE SIĘ, że wcale nie trzeba używać masy różnych rzeczy, specjalnych past czy 10 różnych gradacji papieru, chociaż jeżeli ktoś ma pieniądze to warto kupić(np. pasta przyda się do polerowania bieżni) ale nie jest to koniecznie(co potwierdzam swoim przykładem).

 

Tu efekt, nie mam zdjęć "przed". Jakość zdjęć kiepska bo pożyczyłem lustrznke. http://picasaweb.goo...m/jama.mlody/1#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już nadrapałeś sie tej anody i pazury Ci odpadają to powiem Ci jedno stary.

Kupujesz kreta (ta takiego do kibla) bierzesz kuwetke wsypujesz zalewasz wodą (ja zawsze robie opor roztwor , aż opary idą :))

Wrzucasz i czekasz , ja z zasady i praktyki czekam aż produkt zrobi sie CZARNY ]:-> troche odstrasza ale wtedy łatwiej schodzi.

Lecisz to papierem 1500 , a jak dobrze poszło krecenie to i nawet szmatą , i masz czyste aluminium.

Od biedy lejesz na filc CIFa i nasuwasz .

Ale lepiej kupić na allegro paste AUTOSOL i zrobić to łapkami albo filcem na weirtarce / na szlifierce stołowej :)

 

P.S . nie wiedziałem ,że taki potencjał drzemie w tych 600tkach , bardzo zgrabnie wygladają po usunieciu tej szpetnej cemento podobnej anody :)

Props

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja zawsze sypie na oko.

Ostatnio jak usuwalismy anode z korb campy , nasypalismy tyle ze roztwor az parowal i potruc sie moznabylo.

Po kilku minutach korby zrobily sie czarne :D ale schodzilo paznokciem , az do golego alu.

Piasta miche byla uparta i moczyla sie caly dzien i noc.

Po zeskrobaniu czarnego nalotu , nadawala sie do polerki.

Spospbem Adaska :piasta na wiertarke a w lape papier a nastepnie pasta.

Polerujcie , tylko nie naćpajcie sie tym kretem.

Pozdr.

 

Co do korb hmm nie odpowiem Ci dokladnie bo campy stare maja malo plaskiej powierzchni, ale raczej sie nie rysuja , przepucuje raz na jakis czas szmatką z autosolem i jest kozak.

Bardziej martwi mnie moja obrecz , troche wiecej czasu zajmuje jej konserwacja . Ale lubie pucowac rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do puszki po ananasach wsypałem połowe nakrętki i moczyłem minute :D , miejscami nie zeszło więc dodatkowe 20 sekund załatwiło sprawe. Wiertarka i papier jak najbardziej.

 

A jeszcze korzystając z okazji: jaki lakier polecacie (najlapiej dostępny w castoramie :P) zeby zabezpieczyć polerke. Wiem , że może być kiepsko z trzymaniem takiej powłoki , ale na forum vw golf wyczytałem , że dobrym sposobem jest podgrzanie danego elementu i kładzenie lakieru kiedy ten jest jeszcze ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez mrmorty, 19 Sierpnia 2011 - fafluni gówniarz
Ukryte przez mrmorty, 19 Sierpnia 2011 - fafluni gówniarz

Kolego jakiś problemik?

 

Mnie mama nauczyła chodzić do Kościoła i myć ręce przed posiłkiem.

 

Życie natomiast nauczyło mnie ciekawszych rzeczy...

 

stefan2810, korba-lusterko. Propsy ;]

 

PS Do mistrza ironii i sarkazmu kaemesa Ci jeszcze dużo brakuje

 

Najlepiej się zajmij przygotowaniami do egzaminu gimnazjalnego, a jak chcesz rozładować emocje to idź i na ulicy zaczep jakiegoś wyznawce marki Adidas.

 

Wypisując głupstwa tylko się ośmieszasz

 

Pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...