Skocz do zawartości

[polerowanie] elementów wszelkich


sath

Rekomendowane odpowiedzi

a nie jest tak, że jeśli różne aluszpeja nie są anodowane (bezbarwnie) to po jakimś czasie znowu pokryją się tlenkiem czegośtam (jak to aluminium ma w zwyczaju) i nie będzie cała ta zabawa przysłowiowemu psu na przysłowiową budę?

 

 

Masz rację, takie polerki trzeba co jakiś czas powtarzać. Aluminium utlenia się bardzo szybko i z tego powodu malowanie/polerowanie go jest dość kłopotliwe. Czytałem kiedyś że ludzie polerujący felgi aluminiowe zaraz po wypolerowaniu dają na to lakier bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki dajmy na to mostek był zaniedbany przez kilka dobrych lat, to w krótkim czasie raczej nie wróci do takiego stanu. Myślę, że najważniejsze to doprowadzić zaniedbaną część do dobrego wyglądu, bo to zabiera najwięcej czasu. Utrzymanie później tego stanu raczej nie jest trudne - szybką polerkę taką pastą można wykonać podczas zwykłego przeglądu roweru związanego ze smarowaniem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak uważam.

najgorzej zapuścić. :D

co do papieru to ja go używam tylko jeśli faktycznie są zadry i rysy. jesli alu jest tylko zaśniedziałe i brudne to nie ma sensu się bawić papierem. strata czasu i papieru.

jak już ruszy moja "zimówka" to wszystkie moje części lecą na szmatę a rama do rychtarskiego na prostowanko.

zobaczymy jak to będzie w przyszłym sezonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam panów... kolega kaemes wrzucał gdzieś wyżej fotki mojej polerki, piasta itd...

 

można powiedzieć, że troche tam w życiu popolerowałem, i to co tu czasem czytam czasem, naprawde mocno mnie dziwi...

 

dodam od siebie parę rad...

 

papiery trzeba dostosowac do stanu elementu, slady po papierze mają całkowicie zakrywac po każdym kolejnym, aż do dokladnego, idealnie gładkiego aluminium, PAPIERY CZĘSTO MOCZYĆ, kończyć na jak najwyższej gradacji, 2000, 2500 - ja mialem kiedys nawet kawałek 2800.

 

Jesli są wżery... nie ma takiego czegoś, jak środek chemiczny na wżery, co to za bzdura? wżery to ubytki w powierzchni materiału... trzeba poprostu wybrać, czy decydujemy się na drobną skaze, czy grubszy papierek, i scieramy wżerka, tyle w temacie. Widac to na mojej pieście, była mocno powżerana, narażona na sól i wilgoć, nie zdzieralem głębszych, żeby nie naruszyć tafli polerki, dlatego nie jest idealnie.

 

narusze tu przy okazji temat jakoby mocno zuzytych elementów nie dało się wypolerowac... da sie, tylko trzeba troche ########, proste. tak jak własnie z moją piastą.

 

Co do pasty, TEMPO nie nadaje sie do polerowania metalu, to pasty głównie do lakieru.

 

ja polecam Autosola, chociaz ja używam najprostszej technicznej zielonej w brylaach, wcieram w szmatke, lub nacieram na filc na wiertarce.

 

jeśli decydujemy sie na filc i wiertarke <ja uzywam wlasnie tej metody, ręcznie tez mozna, oczywiscie, efekt świetny... ale czy warty zachodu? skoro filcem na wiertarce mozna uzyskac naprawde idealny efekt - ręczne zostawił bym sobie na wyjątkowo delikatne, drogie elementy, z którymi trzeba ostrożnie, wtedy stosuje sie nawet takie patenty jak polerowanie kredą itp.

 

co do utlenienia aluminium. ma to miejsce, ale po dobrym wypolerowaniu, wystarczy raz w tygodniu przypolerowac chwilke ręcznie, i połysk wraca...

oprócz tego:

-lakierowanie - spoko, ale kaleczy efekt

- natłuszczanie - niektorzy stosują natłuszczanie naftą, podobno ochrania polerke na jakis czas.

 

żeby nie było, że jestem gołosłowny, było tego wiecej, ale tu mam jakies fotki:

 

 

moja piasta, stan tragiczny, wżery, głębokie rysy, slady po toczeniu - dało sie.

pbpic3906273.jpg

mostek, troche roboty, prosta powierzchnia

pbpic2813931.jpg

klamka, długa walka z anodą, ktorej mozna pozbyć sie chemicznie, efekt jednak dał rade.

pbpic2248837.jpg

 

oraz pare polerek bardzo na szybkości

manetka - breloczek

pbpic4333908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio przypadkiem trafiłem na coś takiego http://www.allegro.pl/item835493246_krem_do_polerowania_roweru_weldtite_75g.html (znalazłem to gdzie indziej, ale forum blokuje ten link więc wstawiam allegro). Ciekawe jak się spisuje w porównaniu z pastą K2 Aluchrom. Objętość mniejsza, cena 3 razy wyższa. Osobiście nie mam zamiaru próbować, raczej żadnej technologii kosmicznej tam nie upchnęli. Może ktoś wie coś na ten temat.

 

kaemes chyba już wystarczająco jasno wyraziłeś się o wyższości papieru ściernego nad pastą:P

 

Co do pasty, TEMPO nie nadaje sie do polerowania metalu, to pasty głównie do lakieru.

 

Zwykła TEMPO odpada, bo tak jak mówisz i jak jest na niej napisane - przeznaczona jest do powierzchni lakierowanych. Ale K2 produkuje wyżej wspomnianą pastę Aluchrom, która w przeciwieństwie do tradycyjnego TEMPO przeznaczona jest to metali itd.

 

Niezłe polerki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze rozpocznijmy temat o biżuterii z części ? adasia manetka byłaby pieknym wisiorkim

 

Lepiej cię powtrzymam bo jeszcze przypadkowo zaczniesz nową modę ostrokołową:rolleyes: Już widzę te kety z łańcuchów, wisiorki z koronek. Adaasko'owi juz zazdroszczę breloczka...

 

A tu ostrokołowe kolczyki na sezon 2010

19Z003.jpg

 

A w temacie tych wżerów na mostku, to ja się na tym nie znam. Może to nie wżery. Po przejechaniu palcem nie czuć żeby materiał był jakoś naruszony. Po prostu są matowe plamki. Jak będę miał czas to przejadę lekko jakimś papierem o małej gradacji i dam info co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

a więc spolerowałem sobie dzisiaj piękny mosteczek CINELLI, jak kupilem, myslalem że jest goły, ale po chwili okazało sie ze jest anodowany na taki aluminowy kolor/przeźroczysty, i nie chcial sie polerować, więc musialem pobawić sie z kretem, spokojnie dałem sobie z tym rade, i wypolerowalem, u mnie do takie efektu doszło po 1500, 2000, 2500, filc na wiertarce, i dłuższe ręczne

 

tak było

dsc01502a.jpg

też ładny, ale porysowany, no i ta ybana anoda :<

a tera

 

dsc01526jq.jpg

dsc01530vz.jpg

dsc01539x.jpg

dsc01538n.jpg

dsc01522n.jpg

dsc01534v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłonke alamitki mozna smiało zdjąć chyba.

 

ja rozbierałem, niestety nie dalo sie wyjąc blach uszczelniających, i ja polerowalem to tak, że przełozylem dlugą szpile, skręcilem leciutko srubkami <zeby nic nie pomiazdzyc> i polerowalem na zasadzie tokarki, pozniej już normalnie... :)

 

ale i tak bede poprawial tą piaste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Diabeł pokusił, tamto poprzednie shimano sprzedałem.

 

Los jednak szybko pokazał mi - błądzisz adamie - i tak w dziwnych okolicznościach w moje łapska trafił za darmo jeszcze lepszy kąsek -

 

p130310123201.jpg

 

ps. kapselki do audi, za całą złotówke!

 

wiecie co z nią zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo ładne polerki. Sam zajmuję się ostatnio pewnym retro cacuszkiem z wypasionymi komponentami. Mam pytanie - na elementach często jest jakaś grawerka/napis. Co zrobić, żeby jej nie zniszczyć, ewentualnie przywrócić do życia jak na tych zdjęciach:

 

(wymoderowano)

 

Ten mostek znalazłem na jakiejś aukcji i jakość tych znaczków i emblematów spowodowała że kopara opadła do ziemi. Macie jakieś patenty na takie elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sany swietny most, jesli chcesz go poleerować, szykuj sie na jakies farby by odnowić te grawery - cinelli sa pokryte przeźroczystą anodą - trzea zrobić mu kąpiele w krecie - zjechać anode, dopiero pózniej polerować - robote kupe.

 

ja natomiast pochwale sie piastą - tak, to ta ktorą wkleiłem wyzej.

 

milkahy.jpg

 

PS. kapsle od audi poszly za 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...