Skocz do zawartości

[stara kolarka] Jaguar- co to za rower?


JJaguar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Parę lat temu kupiłem taki oto rower (na załączonym zdjęciu). Na ramie jest jego nazwa, Jaguar. Ale nic więcej o nim nie wiem. Chce go całego wyremontować ale nie wiem, co ruszać i wymieniać a czego nie, aby nie stracił swojego charakteru, starej szosówki. Proszę o pomoc.

post-125701-1257708025_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaki masz budżet. Ja bym go zrobił w stylu cult. Dałbym lakier na wzór orginalnego, napis jaguar w odpowiednim stylu. Do tego części lepsze o seryjnych ZZR , ale z epoki. Koła na niskich, polerowanych, kapslowanych obręczach z piastami na niskich kołnierzach. Siodełko np. z Rometa sport. A jak bys chciał pójśc grubo to dałbym rame do dolutowania haka przerzutki i kołków na manetki (pewnie masz jeden kołek z prawej strony lub nie masz go w ogóle). Dużo by tu pisać, ale wszystko zależy od ciebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym chciał zachować go w jak najmniej zmienionej formie. Kolory będą takie same, czcionka napisu JAGUAR bez zmian. Jeśli chodzi o części, to ZZR jest tylko tylna szczęka hamulca (z przodu jest jakaś niemarkowa). Po za tym, przednia Przerzutka Shimano FD-TY20 RD, prowadnica linek od manetek Campagnolo BrevCamp, manetki przerzutkowe Sachs Huret, tylna przerzutka XB3 (czyli chyba HWZ), przednie wieńce 52 i 42 marki Wava (albo Walia- nie mogę odczytać).Piasty, korby pedały szprychy felgi sa dobre, nie skorodowane.

Ale najpierw, rozbiórka. I czyszczenie. Wszystkiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie wieńce 52 i 42 marki Wava

 

Miałem takie cos w huraganie , podróba kampy niewadomego pochodzenia ;) , ale spoko sie spisywały.

Co do lakieru to orginalny jaguar był malowany tak: b3156-u5538_orig.jpg

Ja bym poprzegladał zdjęcia orginalnych rometów i wtedy okreslił co chce zrobic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce pomalować rower w podobne barwy jak te na zdjęciu. Tylko nie wiem, jak poradzić sobie z napisem "jaguar". Są dostępne gdzieś na rynku naklejki z taką nazwą? Bo na ręczne malowanie napisu to nie mam talentu (i cierpliwości). Chciałbym też dokupić szczękę hamulcową ZZR, może ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc? :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A gdzie można dostać takie szczeki "z epoki ZZR" ? Jeśli są gdzieś dostępne, to tylko nowe czy także używane? I czy trzeba je wymieniać razem z klamkami? Rower jest już rozebrany na części, będzie malowany prawdopodobnie we wtorek na pomarańczowo (przedni widelec prawie cały na czarno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli jeszcze masz te szczęki hamulcowe do jaguara, to ja byłbym zainteresowany. Jaka jest odległość klocków od osi mocowania szczęk w tych hamulcach?

 

mam

jakies 7,5cm

 

odezwij sie na gg 2409327 tylko odrazu pisz o co chodzi bo lubie byc niemily dla nieznajomych piszacych bez przyczyny :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...