Skocz do zawartości

[wycieczki] Bukowiec - najwyższy szczyt woj. lubuskiego


zahas

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem się ostatnio na najwyższy szczyt woj. Lubuskiego - Bukowiec (227 m n.p.m.) w okolicach Łagowa (dojazd możliwy z Rzepina, Świebodzina lub Międzyrzecza)

Nikt tu jeszcze nie pisał o wyjazdach na tę górę, a może ktoś zaproponuje jakąś ciekawą trasę lub ma jakieś szczególne wrażenia.

Wjechałem na ten szczyt szlakiem niebieskim (świetnie oznakowany) – trasa trochę mnie rozczarowała, bo po przeczytanych w Internecie opiniach spodziewałem się dużych trudności, a zanim dobrze się nakręciłem byłem już na szczycie (choć muszę przyznać, że nie atakowałem agresywnie). Ogólnie 100m różnicy wzniesień rozkłada się na ok. 3,3 km długości szlaku – naprzemiennie po sobie następujących podjazdów i płaskiego terenu (na których można złapać oddech przed kolejnym podjazdem). Trasę określiłbym jako średnio trudną, ale urok tego szlaku polega według mnie na zjeździe. Raiderzy FR/Enduro, a nawet ekstremaliści DH znajdą tu świetne odcinki (a co ważne prawie na sam szczyt można wwieźć rowery samochodem (niekoniecznie nawet 4x4)). Zjazd jest technicznie trudny – dużo zakrętów, różne rodzaje podłoża, śliski bruk, strome skarpy itp.)

Dość wymagający jest za to powrót szlakiem czerwonym do Łagowa (dłuuuuugie podjazdy na których zaczynało mi brakować biegów, ale to dlatego, że jeżdżę bez najmniejszego blatu).

Na koniec dodam, że trasa na Bukowiec to nie jedyny ciekawy szlak – jest ich w okolicy Łagowa całe mnóstwo i jeśli ktoś chciałby poczuć przedsmak gór to niech śmiało się tam wybiera.

 

Ogólnie bardzo fajne tereny do jazdy, a jeszcze dodając do tego fakt, że w pociągu którym dojeżdżałem na miejsce grali na żywo jacyś kolesie w typie „Dżemu” – było świetnie.

 

Zapomniałem dodać, że jest to teren czynnego poligonu i warto zgłosić swój pobyt u Dyżurnego Poligonu – tel. 0957556444 –chociaż wiem, że autochtoni łażą tam bez przepustek.

 

 

P.S. Jeśli jakiś dobry człowiek się tam wkrótce wybiera, to mógłby zabrać ze sobą jakiś marker, bo ten który tam się znajduje już prawie nie żyje – po co ? przekonasz się, jeśli się tam wybierzesz.

 

P.S. II Link do mapki http://bukowiec.keep.pl/mapa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...