Skocz do zawartości

[Rama] Duncon Prodigy Johny Bravo - dobry wybór??


FiFuCk

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się też bardziej podoba kamelon i taką wybrałem :)

 

@Marcin i jak postępy ze składaniem roweru?

 

 

jaki rozmiar wzioles ?? :> ( i czy masz jakies fotki :P )

 

 

tak btw. czy nie lepiej kupic rame pozniej ?? po co kupowac rame skoro bedzie cala zime stala i sie kuzyla :> a gwarancja bedzie plynac ?? :D :oops: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki rozmiar wzioles ?? :> ( i czy masz jakies fotki :P )

 

 

tak btw. czy nie lepiej kupic rame pozniej ?? po co kupowac rame skoro bedzie cala zime stala i sie kuzyla :> a gwarancja bedzie plynac ?? :D :oops:  :cool:

Jak kupiłem 16" :P

 

Rower będę miał składany już w tym tygodniu, więc i zdjęcia tez będą :)

 

A wybrałem 16, bo mam 185cm wzrostu i często mam wypady za miasto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fif**k, Czy to z tobą przypdkiem nie gadałem na temat ramki na gg :?: :wink:

 

drag,bo drag to coca ze wzmocnieniami

IMO, to nie oto chodzi. Waga podobna. Cocaine ma większe przekroje rurek, drag ma gdzie niegdzie jakiś gusset, więc wytrzymałosć pewnie identyczna. I jak miałaby pęknąć cocaina, to i drag tak samo. Różnice są w geometri. Cocaine ma krótsze tylnie widełki, oraz wiekszy kąt przy główce ramy, bo 71 stopni, co wskazuje na to, że ramka łatwiej staje na koło, oraz jest przystosowana do mniejszego amortzatora, a raczej o mniejszym skoku, w okolicach 100mm, czyli typowo streetowa ramcia. Za to dragstar ma dłuższe wylnie widełki, (tylko w wersji 14", bo w wersji 16", to tylko 1mm różnicy)krótszą górną rurę, ale i mniejszy kąt przy główce, co wskazuję na zastosowanie większego amorka, żeby uzyskał prawidłową postawę do jazdy, czyli w okolicach 130mm. Wskazywało by to na to, że ramka miała by większy rozstaw osi i dlatego była by bardziej stabilna, czyli lepsza podczas hopów i dropów. Chodź myśle, zę nie wprawiony jezdziec(tak jak ja) nie zauważyłby jakiejś wielkiej różnicy. Zresztą, sami porównajcie geometrię obydwu ramek:

Cocaine

cocaine0ok.gif

Dragstar

dragstar7ne.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pytanie!! Bo chyba sobie kupie rame Johny Bravo. Nie wiecie na jakie kola jest ta rama?? 26" czy 24" :roll: Please pomozcie!!

 

[ Dodano: 2005-08-09, 21:11 ]

:-o Czyli mowisz Marc1n ze coca sie nadaje do amorka 100mm. A Johny nadaje sie do jakiego amorka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z tym JB? Czemu początkujący bikerzy tak go chcą? Imo dartmoor lub drag'05 będzie lepszy.

Mi się b. podoba drag'05, gołe alu.

...

Do Jonnego max. 150 i niech to nie będzie dwupółka. Według mnie optimum to 100-130mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to nie DC. DC to on ma tylko design. Sypie się. Z pośród wszytskich tanich ramek pod FunBike'y(czyli tak do 500PLN)najbardziej. Nic nie ma w sobie szczególnego. Mało tego, wykonanie też nie najlepsze(nierówne spawy), oraz nie jakaś genialna geometria, dlatego go odradzam i nie tylko ja :wink: Fif**k, No jasnę, ze Coca nadaję się do takiego amorka. Chyba nie zauważyłeś, że obecnie np. Marzocchi "obniżyło" serię Dirt Jumperów, bo niższy amorek, w rowerku z odpowiednią streetowa ramką lepiej się sprawdza niż np. 130mm widelec. Szczególnie fajnie działa to, jak ma się koła 24". Co do Johnego, to ma pivoty pod 26", ale koło można wsadzić mniejsze i jezdzić albo z tarczówką, albo bez hamulca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh. Thx Marc1n. Pomyślimy. Ale do streetu chyba lepiej mniejszy amorek no nie? Duro ma 130 mm skoku a ja chce kupic takiego ktory bedzie mial 100 mm skoku. Własnie pasuje do siebie ten zestaw?? :niach: http://allegro.pl/show_item.php?item=59133526 + http://allegro.pl/show_item.php?item=59948533 Prosze powiedzcie!! Tylko szczerze!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Duro-D :D

 

100zł różnicy, ale:

 

golenie górne 32mm (Duro) zamiast 28mm (XCP),

rura sterowa : Stal Cr-mo 1i 1/8 cala zmiast STKM 1 i 1/8 cala

 

no i te czarne golenie górne :grin:

 

Duro będzie bardziej wytrzymały, krótko mówiąc ;)

 

P.S.

Ramka jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co najważniejsze XC 75 jest do XC, a nie street/dirt :!:

 

no i te czarne golenie górne  
No ja szukam wersji ze srebrnymi, ale chyba cośnie bardzo z dostępnością, bo z tej czarnej złazi teflonopodobna powierzchnia :wink:

Czyli Ramka git, ale amorek niebardzo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...