Skocz do zawartości

[Koło] Ile muszę przeznaczyć ?


aadidas

Rekomendowane odpowiedzi

To skusił bym się na tą Alivio z 48zębami.

 

Łańcuch mam nadzieję że się nada do większej korby ? A przerzutka ?

 

Jak klucz potrzebuję do demontażu i montażu ? Zdjąłem ten kapsel z boku to i potrzebny jest odpowiedni klucz nasadowy. Coś oprócz tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy lepiej, zakładam że na korbie się skończy czyli 400zł z hakiem. Kupione części chyba są "troszkę" lepsze od oryginalnie zamontowanych w V4. Myślę że na nowy rower z napędem tej klasy musiałbym wybulić od 1000zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te narzędzia to też taki duży koszt ? Klucz do wolnobiegu - 8,99zł, Skuwacz - 9,99zł, wziąłem jeszcze klucz do szprych za 7,99zł, satysfakcja z samodzielnej wymiany - bezcenna :)

 

Nie doliczam tych kluczy do korby bo jeszcze nie wiem co mam zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam porządniejsze, jak moich użyję raz na 2 lata to będzie dobrze :) . Zresztą te też nie wyglądają jakby zaraz się miały rozpaść. Generalnie klucze płaskie i imbusy mam w domu, a dokupuję tylko te egzotyczne rowerowe.

 

Korbę już wiem jak zdjąć, kupiłem "klucz rurowy" do śrubek i takie cudo jeszcze potrzebne myślę http://allegro.pl/item729255811_klucz_sciagacz_do_korb_nowy_polecam.html .

 

Wziąłem tą Alivio 48z. z wysyłką 80zł. Przerzutka niby do 42z. ale może będzie hulać a jak nie to znowu wydatek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić porządniejsze narzędzia ;) Satysfakcja ze klucz wytrzyma więcej niż jeden raz - bezcenna :D

 

Niestety dobre narzędzia kosztują, już to co jest na zdjęciu kosztowało mnie około 200zł (a dopiero kompletuje).

 

...

 

No tak wiesz. Doczepił bym się do skuwacza. Miałem taki i dałem sobie spokój z nim. Teraz mam Topeaka i jest ok.

 

Orientuje się kto czy robi ktoś czerwone obręcze 26 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To znowu ja :)

 

Jeździłem sobie fajnie, 2 blaty z przodu (przerzutka 42z.), 7 z tyłu (przerzutka i manetka) i lekko piszczącym przodzie napędu (pewnie wytarte kwadraty) a dzisiaj wpadłem na genialny pomysł wyczyszczenia (wyszejkowania) brudnego łańcucha.

 

No to ucieszony jadę z rozkuwaczem jak instrukcja nakazuje a tu trach. Reasumując (no sory) gówniana spinka której nie wolno rozpinać :rolleyes: . Pomijam już fakt że założenie graniczy z cudem.

 

Mogę na razie wstawić ogniwo ze starego łańcucha ?

 

Jaką kupić nową ? Ta jest najtańsza i wydaje się łatwiejsza w zakładaniu i może można ją nawet zdejmować http://allegro.pl/item746139890_spinka_sram_do_lancucha_8_rzedow_nowa.html .

post-104736-1253899332,41_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję zbudować koło do Meridy MATTS TFS 100-V z 2008r.

Na koło mam 300 zł, tylko że jest kilka warunków.

Koło które miałem fabrycznie, szybko się rozleciało. Chciałbym teraz zbudować koło bardzo wytrzymałe, już pod hamulce tarczowe i piastę na łożysku maszynowym, czy jestem w stanie wypieścić się z piasta + szprychy + obręcz w tych 300 zł? Czy powiedzmy mam zacisnąć jeszcze miesiąc pasa i dołożyć "parę" groszy do "czegoś" mocniejszego-lepszego?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...