Skocz do zawartości

[rower] Kross a6 2009. (12,5kg). Odchudzanie


Anemia221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakis czas temu doglebnie przegladalem siec (rowniez i to forum) aby uzyskac chocby przyblizone dane jak zbicie masy roweru wplynie na osiagane wyniki. Znalazlo sie troche artykulow i testow robionych przez ludzi. Usrednilem sobie te wszystkie zebrane informacje i w przyblizeniu wyszlo mi, ze zredukowanie masy roweru o 1kg (13-12) moze dac nie wiecej niz 3 minuty przy srednim maratonie mega.

Choc sam tez wymienilem kilka komponentow w rowerze wazacym 12,3 kg to bardziej wynikalo to z funkcjonalnosci. Amor zmienilem z darta na rebe, platformy na spd sh 520, opony i detki - tu bardziej dla wagi na shwalbe rr. Nawet efektu koncowego nie zwazylem.

Uwazam, ze na poczatku, postepy przy dobrym treningu moga byc tak duze, ze 0,5 kg nie bedzie mialo specjalnego wplywu oprocz psychiki. Oczywiscie w pozniejszych okresach trenowania jest o wiele trudniej podnosic wyniki, zaczyna to byc istotne.

Druga sprawa twoja waga.

Na podsumowanie to uwazam ze jak sztyca jest za krotka to do wymiany na pewno. Przy twoim budzecie to dobre i lekkie opony i detki - masa rotujaca i odpowiedni bieznik i guma dla bezpieczenstwa. I chyba to ma sens. Kolejny krok to amor ale tu juz raczej grubsza kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę mnie załamałeś tą wypowiedzią, ale ja inaczej myślę. Myślę pozytywnie, zajmuję naprawdę dobre miejsca(zazwyczaj finisz z kat. elita czy jakieś mazovia sektory drugie) jak na mój wiek(17lat), wage, sprzęt no i jedynie 6 miechów treningu... Wystarczy wiara w siebie.

Hehe gdyby był sponsor na części... ehhh ;-)

 

Jeżeli wygrywanie na finiszu z niby "elita" na mazovii jest dla ciebie czyms to się trochę mylisz ;]

Po pierwsze na Mazovii nie ma takiej kategorii jak elita!! Elite masz na zawodach xC ;]

Po drugie ta twoja kategoria elita to wg. ciebie jest M1, M2,M3, to nie jest kategoria zależna od wyniku tylko od wieku, wiec możesz finiszować z największym trzepakiem ;]

 

A jeśli uważasz ze jesteś kotem bo jeździsz w 2 sektorze na mazovii to, to ja jestem mistrzem świata bo jestem rok od ciebie młodszy jeżdżę w 1 sektorze i bylem 17 open na mega :voodoo:

 

co do roweru to z tych najtańszych wymień przede wszystki rurki, sztyce, mostek, kiera- boplight. Gripy na piankę, siodło można velo carbon, i lekkie dętki to chyba tyle ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jeśli uważasz ze jesteś kotem bo jeździsz w 2 sektorze na mazovii to, to ja jestem mistrzem świata bo jestem rok od ciebie młodszy jeżdżę w 1 sektorze i bylem 17 open na mega ;)

 

No i po co ta docinka??Jeżeli jest to jego powód do dumy, to dlaczego nie może się z tego cieszyć??A tak poza tym to jeżeli jeździ w 2 sektorze to mimo wszystko nie jest taki słaby.

 

Wracając do tematu, dobrze by było gdybyś wypisał jeszcze raz tabele ze specyfikacją bika, tylko trochę ją uaktualnił i napisał co już zmieniłeś.Fajnie jakbyś wkleił fotkę maszyny.

 

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...