Skocz do zawartości
  • 0

[amortyzator] Merida Kalahari 500SX


Gość dees

Pytanie

Witam,

 

Od 2006 jestem w posiadaniu podstawowego modelu Kalahari 500SX. W poprzednich latach jeździłem mocno okazjonalnie (w sumie uzbierało się tego może z 800 km). W tym roku rower jest praktycznie w codziennym użyciu (dojazdy do pracy + wycieczki w las). Nadal nie są to duże ilości kilometrów ale w tym sezonie powinno wyjść około 1000 km.

 

Generalnie na rower (pomimo niskiej klasy osprzętu nie narzekam). Zastrzeżenia mam jedynie do amortyzatora. Bardzo mały skok (30 mm) oraz niskie tłumienie drgań.

 

Zastanawiam się nad jego wymianą.

Jestem amatorem w tym zakresie więc proszę o pomoc:

 

1. Amortyzator o jakiej wysokości skoku można zastosować do tej ramy? Czy amortyzator 80 lub 100 mm nie będzie za wysoki?

2. Kupując ten rower parę lat temu nic nie wiedziałem na temat rowerów i dałem sobie wcisnąć 20 calową ramę. Ja mam tylko 170 cm wzrostu. Jak stanę o mam tylko 2 cm prześwitu nad ramą. Chociaż na pozycję w trakcie jazdy nie narzekam to trochę mało do jazdy w terenie. Czy montaż amortyzatora o wyższym skoku nie spowoduje, że rama się jeszcze podniesie?

3. W związku z pytaniem nr 2. Czy jest sens inwestować w ten rower? Może lepiej zmienić go na coś na 18" ramie. Kupić coś teraz na posezonowych wyprzedażach (za około 1000 pln) a mój stary sprzedać na wiosnę.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...