Skocz do zawartości

[maraton] IV ESKA MTB Gdynia Maraton 20.09.2009


Cypriano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chyba nie było tu informacji na temat tego maratonu.

 

IV ESKA MTB GDYNIA MARATON WITOMINO – LEŚNICZÓWKA 2009

 

Data: 20.09.2009

Organizator: GOSiR www.gosirgdynia.pl

 

bezpośredni link do regulaminu (PDF):

http://tiny.pl/hh6tw

 

W skrócie:

1. opłaty 35zł (do 11.09, później 50zł)

 

W ramach wpisowego zawodnik otrzymuje:

• oznakowanie trasy Maratonu,

• pomiar czasu (pełne wyniki będą dostępne na stronie internetowej),

• zabezpieczenie medyczne

• pamiątkowy, ręcznie wykonany szklany medal

• pamiątkową koszulkę Maratonu

• numer startowy

• prawo do korzystania z bufetu na trasie

• posiłek regeneracyjny po maratonie,

• ubezpieczenie NNW,

 

2. dystanse:

• BIKE CROSS: 30 km

• MEGA: 60 km

• GIGA: 90 km

 

3. Wyścigi rekreacyjne (bez opłat)

I Wyścig kat. 6 – 9 lat na dystansie 500 m

II Wyścig kat. 10 – 12 lat na dystansie 2.500 m

III Wyścig kat. 13 – 16 lat na dystansie 5.000 m

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trudności się nie wypowiem, po tych terenach ostatnio jeździłem kilka lat temu, a możliwości poprowadzenia tras jest tam sporo...

Może w weekend uda mi się tam wybrać.

 

na stronie GOSiRu jest relacja, wyniki i mapka z zeszłego roku:

http://www.gosirgdynia.pl/_podstrony/sport_glowny/2008_09_20_gdynia_maraton_mtb_witomino/index.php

 

Giga wygrał obecny lider Skandia Maratonu :)

 

fragment ze strony:

W klasyfikacji generalnej pań, jako pierwsza linię mety minęła Joanna Ciszewska z Poczdamu, która tydzień temu zajęła doskonałą 5 lokatę w Mistrzostwach Świata Zawodników Nielicencjonowanych w Saalbach - Hinterglemm w Austrii a o naszej trasie wypowiadała się bardzo pozytywnie:

"Zaskoczyła mnie wymagająca trasa maratonu rozgrywanego nad morzem. Ścigam się głównie w Europie Zachodniej u podnurza Alp. Organizatorzy dołożyli starań by dać nam w kość. Myślę że powinni postarać się o organizację Mistzrostw Polski Północnej w Maratonie MTB"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

na stronie GOSiRu (www.gosirgdynia.pl) jest krótkie podsumowanie maratonu i trochę zdjęć - niestety z tego co zdążyłem zobaczyć, sporo jest słabej jakości (nie trafiona ostrość, brak światła itp).

 

Niestety nie znalazłem jeszcze wyników...

 

Ogólnie co do maratonu to trasa była całkiem fajna - nie za trudna, ale też nie nudna. Były ostre podjazdy, całkiem strome zjazdy, trochę piachu, trochę błota, czyli dla każdego coś miłego :whistling:

 

Co do organizacji, to faktycznie szkoda, że nie było klasyfikacji wiekowej w MEGA. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, bo planowałem przejechanie GIGA.

Kolejną sprawą, mniej istotną, ale zauważalną były numery startowe. Trochę szkoda, że nie zrobili laminowanych, tylko takie, które zaginały się i ludzie na punktach kontrolnych często mieli problemy z rozczytaniem. Do tego nie dawali chyba żadnych pasków do przyczepienia.

 

Za to na duży plus można zaliczyć darmowe (sponsorowane) masaże po wyścigu - co prawda trafiłem akurat na przerwę obiadową masażystów, więc musiałem swoje odczekać (na szczęście w miłym gronie braci kolarskiej), ale taki masaż zaraz po zawodach, to jednak super sprawa.

 

Ogólnie fajny maratonik, a teraz czas się przygotować na Kwidzyn :devil:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...