Skocz do zawartości

[łańcuch] - jaki do 7-rzędowego napędu?


wiktor0410

Rekomendowane odpowiedzi

obecny łańcuch zaczyna przeskakiwać na 3-7 jak mocniej "depne" i czasami na wertepach lubi spaść sobie, więc zakładam, że zbyt mocno się rozciągnął i należy go wymienić :sweat: Ma przejechane około 1000km, co 200km lub zawsze po jeździe w deszczu deszczu dokladnie czyszczony w benzynie ekstrakcyjnej i smarowany olejem do łancuchów, ale ze względu, że rower był moim sposobem na zrzucenie wagi to myśle, że łańcuch miał prawo się rozciągnąć :blush: teraz ważę 82kg ale ważyłem 110 więc obciążenia mogły być duże.

 

a i jeszcze zastanawia mnie to jego przeskakiwanie. jak wrzucę na 3-7 (blat z przodu i najmniejsza z tyłu) i mocniej nacisnę na pedały, lubi przeskoczyć, wydaje mi się, że na zębatkach przy korbie. jak dam bieg wyżej, na 3-6 to mogę szaleć i nie skoczy nic.

 

jaki łańcuch wybrać? wiem, że do kasety 7 rzędowej i żebym mógł go spinką SRAMA spiąć :o bo to fajne rozwiązanie.

mam przerzutkę alivio, więc może to?:

http://allegro.pl/item705477534_nowy_lancuch_shimano_alivio_hg40_8_7_6_rzedowy.html

 

i czy wogóle jest sens, czy też trzeba by zmienić korbę? niektóre zęby są "trochę" przyjechane, słyszałem coś o szlifowaniu, czy nie ma to sensu i kupić od razu i korbę? (co i tak zrobię, ale w zime, tylko pytam się czy będzie się dało jeździć na tym :))

 

blatu nie mogę zmienić niestety, bo jest na nity (chyba, że jest sposób :)).

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@autor tematu: To może sprawdź lepiej linię łańcucha i wyregulowanie tylnej przerzutki zanim kupisz nowy łańcuch? No bo skoro przeskakuje tylko na najmniejszej zębatce to może wcale nie chodzić o wyciągnięcie, zwłaszcza, że 1000 na jednym łańcuchu to raczej nie wiele.

Poza tym licz się z tym, że jak teraz wymienisz to być może będziesz musiał też wymienić kasetę.

Co do kompatybilności 7 rzędowych ze spinkami Srama to już niestety nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...