Skocz do zawartości

[rower] wybór roweru dla wysokiego i ciężkiego kolarza


mrwiech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zmiany roweru. Jestem wysokim 196cm i przy tym ciężkim 125kg facetem. Dlatego nie jest mi łatwo dobrać sobie rowerek. Dotychczas jeździłem na rowerze Corratec X-Vert Motion (rama 21 cali) z wymienionym całym osprzętem osprzętem na LX i amorem Rock Shox Recon 351. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z tego roweru, jednak chyba potrzebowałbym czegoś mocniejszego. Rower będzie używany głównie w lekkim terenie, przy dosyć szybkiej jeździe. Czasami też wykona jakiś "zjazd" (niekoniecznie bardzo karkołomny :-)). Co do osprzętu to nie chciałbym schodzić poniżej tego co mam teraz czyli LXa, a może nawet przesiąść się na XT ;-) Nie interesuje mnie raczej full i wolę kupić gotowy rower niż go składać. Myślałem o przesiadce na wyższy model Corrateca np X-Vert S 03/02 lub może jakiś model Kony (np. Kula deluxe, ale w niższej cenie ;-)), doradzano mi również żebym rozejrzał się wśród Unibike'ów, ale nie orientuję się co do ich jakości. Będę wdzięczny za porady i sugestie mogące pomóc mi w wyborze roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...