Skocz do zawartości

[rower] Rower do 1,2k


Sliv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem się doradzić w jakimś rowerze do (dosyć szybkiej) jazdy rekreacyjnej utwardzoną drogą i po lasach, oraz czasami zjazdów i chopek w lesie (rzadkich i nie dużych). Wzrost 173, 60kg. Myślałem o Giant Rincon, czy to dobry wybór? Rozważę każdą propozycję roweru :D

 

A, i jaka jest różnica pomiędzy ATB a MTB? Który będzie dla mnie odpowiedniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie mieć wszystkiego, musisz sie zdecydować czy stawiasz na szybką jazde, utwardzone drogi i "drogi/sciezki" głowne w lesie czy wolisz chopki i trochę szaleństwa (pod tą drugą opcję http://allegro.pl/item705445381_kross_sign_panic_mega_wyprzedaz_tylko_1099.html , a pod pierwszą http://rowerek.pl/index.php?products=product&prod_id=419 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zmniejsze swoje wymagania co do roweru - chodzi mi o rower do jazdy po lesie i po utwardzonej nawierzchni (zwykle spokojnej, czasami troche bardziej agresywnej). Ten Kross A2 wydawał by się być dobry, choć wolałbym z lekko zakrzywioną kierownicą - nie lubie prostych. I wyjaśni mi ktoś tą różnice pomiędzy MTB a ATB? :huh: A i np. od tego A2 nie będzie lepszy Author Solution?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATB- Rowery do jazdy w różnych warunkach. Dobrze sprawdzają się na pagórkowatym terenie, na leśnych i polnych ścieżkach oraz w jeździe miejskiej.

 

MTB- Rowery do jazdy amatorskiej po pagórkowatym terenie. (tyle znalazłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zmniejsze swoje wymagania co do roweru - chodzi mi o rower do jazdy po lesie i po utwardzonej nawierzchni (zwykle spokojnej, czasami troche bardziej agresywnej). Ten Kross A2 wydawał by się być dobry, choć wolałbym z lekko zakrzywioną kierownicą - nie lubie prostych. I wyjaśni mi ktoś tą różnice pomiędzy MTB a ATB? :) A i np. od tego A2 nie będzie lepszy Author Solution?

W skrócie

 

ATB - rower do typowo rekraacyjnej jazdy w kazdym terenie

MTB - rower do sportowej i turystycznej jazdy w terenie, ze szczególnym uwzglednieniem gór. Od tak zwanego cross-country do Dwonhillu.

 

Kross będzie dobrym rowerem na pierwszy porządny. To rower MTB o troszkę sportowym zacięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem że da się na nim również całkiem komfortowo poruszać? Np. na długich trasach?

I czy jest opłacalna zmiana kiery na taką jak w hexagonie?

 

Jak najbardziej. Lekko sportowe zacięcie nie oznacza braku komfortu.

 

A co do kierownicy. To trzeba dośc do własnej wygodnej konfiguracji kokpitu. Ja np jeżdżę na bardzo szerokiej gietej, a fabrycznie miałem sporo węższą prostą :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie mieć wszystkiego, musisz sie zdecydować czy stawiasz na szybką jazde, utwardzone drogi i "drogi/sciezki" głowne w lesie czy wolisz chopki i trochę szaleństwa (pod tą drugą opcję http://allegro.pl/item705445381_kross_sign_panic_mega_wyprzedaz_tylko_1099.html , a pod pierwszą http://rowerek.pl/index.php?products=product&prod_id=419 ).

 

Czy ten A2 z linku, to ten sam co ten: http://allegro.pl/item707284826_ostatnie_sztuki_kross_level_a2_full_alivio.html ?

Jeśli nie, to czy warto dołożyć? Choć wolałbym przeznaczyć resztę kasy na dobre zabezpieczenie roweru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cięzko porównać nie jest, rama ta sama, osprzet ten sam, różnica w hamulcach oraz amortyzatorach, brałbym osoboście model 2009 (ten za 1149zł) podoba mi sie bardziej wizualnie, zależy również ile wazysz, jak ponad 75kg to model 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu nazbiarałbym jeszcze 150zł i kupił sobie giant yukon ja kupiłem nowego giant yukona za 1350zł w sklepie gianta

na twoim miejscu nie kupywałbym krossa bo to szmelc i nie ma to jak giant ja miałem wiele giantów i jednego krossa i nigdy nie kupie już krossa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu nazbiarałbym jeszcze 150zł i kupił sobie giant yukon ja kupiłem nowego giant yukona za 1350zł w sklepie gianta

na twoim miejscu nie kupywałbym krossa bo to szmelc i nie ma to jak giant ja miałem wiele giantów i jednego krossa i nigdy nie kupie już krossa

Widzę, że poziom Twojej wiedzy jest równy poziomowi stosowanej interpunkcji. Czyli szmelc jak to Ty określasz.

Giant w wyższej cenie oferuje dużo gorsze wyposażenie, więc wedle mnie można go kupić jedynie jak się ma specjalne warunki zakupu, lub jest to rower, który nam idealnie pasuje, a inne wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jeszcze czy nie będzie lepszy Hexagon.. rama levela a2 jest tych samych rozmiarów co hexagona v6? I czy ktoś przy wzroście ok. 173 ma ktoś tego levela a2, i sylwetka na nim jest bardzo pochylona czy można się tez wyprostowć? (np. w mieście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...