Skocz do zawartości

[damper] Fox Float


1reed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie o dopuszczalne ciśnienie w damperze Fox Float. W instrukcji nic o tym nie pisze, na forum też nie znalazłem nic na temat tego amorka. Chodzi mi o to, że i w necie i w instrukcji znalazłem jedynie zalecany SAG wynoszący 12,7mm OK, napompowałem damperka tak aby uzyskać właśnie taki SAG. Jednak po kilku przejażdżkach wydaje mi się, że jest on za miękki. Po prostu na dość spokojnych dziurach i zjazdach z hałd pracuje na pełnym zakresie, prawie dobijając. I tu nasuwa mi się pytanie:

- Czy mogę napompować go większym ciśnieniem? Obecnie weszło tam około 20bar Czy nie rozerwie mi go gdybym dopompował przykładowe 3 - 4 bary aby zwiększyć twardość i tym samym zmniejszyć SAG? Wolę się zapytać niż sprawdzać to w praktyce. Średnio mi się uśmiecha wybuchający damper w okolicach klejnotów :)

Obecnie jeździ się na nim miodnie, mięciutko i wogóle, ale w górkach nie mogę sobie pozwolić na więcej (tak mi się wydaje) w obawie o dobijanie.

Z góry dziękuję za pomoc.

BTW, czy są jakieś w miarę tanie a warte zakupu damperki powietrzne z platformą? Długość montażowa 190-200mm

Kupiłem tego Foxa tak na początek, żeby mieć na czym zacząć (fundusze mnie ograniczyły) ale męczy mnie bujanie przy pedałowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...