Skocz do zawartości

[rower] cross, na czym mogę oszczędzić


yankes88

Rekomendowane odpowiedzi

Już od 4dni czytam to forum i czytam, systematycznie powiększam swą wiedzę na temat rowerów, więc teraz zaczne już konkretniejsze pytania zadawać...

Upatrzyłem sobie ostatnio taki rower:

http://www.kross.pl/578-g519-k2157-crow_fitnes.html

 

Nie mówię, że chcę go kupić, tylko właśnie tak jakby na jego podstawie chciałbym dokonać analizy, na czym mogę oszczędzić, może powiem co jest dla mnie ważne:

- Korba (największa zębatka przynajmniej 48zębów), aha i nie potrzebuję, trzech zębatek, najlepiej by my przypasowało coś w stylu 52 i 28 to by był dla mnie ideał... Tylkoe teraz nie wiem jaka korba i na jaki wydatek mogę liczyć, bo na allegro sa korby takie po 100-200zł i są też po 500zł

- Hamulce (interesują mnie tylko dobre hamulce, więc na nie mogę wydać kasę)

- Pedały (chciałbym mieć te pedały z tymi koszyczkami, to się chyba tak nazywa, nie jestem pewien)

- Siodełko (wygodne, żeby dupsko nie bolało)

- Bezpieczeństwo (nie wiem czy to zależy głównie od ramy, czy jeszcze od czegoś?)

- Łańcuch (Wolałbym raczej żeby nię pękał)

 

Teraz rzeczy, których za bardzo nie jestem pewien co z nimi zrobić:

- Przerzutki (czym się róznią dobre przerzutki, od np. takich przeciętnych? Słabe mnie nie interesują)

- Manetki (to samo co z przerzutkami)

- Piasty (czy na tym mogę oszczędzić, czy raczej nie za bardzo? Ale to chyba nie jest droga część?)

- Amortyzatory (mi się chyba nie przydadzą, ew. może na przód, ale moglibyście mi wytłumaczyć sens tego i mniej więcej działanie? Bo nigdy nie miałem :P)

- Kierownica (czym się różni dobra kierownica, od przeciętnej?)

 

 

Na czym bym chciał oszczędzić:

Kaseta (nie potrzebuję, bo i tak prawie nigdy nie zmieniam tam biegów, wystarczy mi max 5 zębatek... Tylko za czym się rozglądać, żeby było w miare tanie, ale żeby mi się zęby nie pourywały :P

 

 

Pojęcia, których za bardzo nie rozumiem i nie ma ich w tym słowniku całym na FAQ:

- widelec

- obręcze

- stery

Nazwy wydają mi się jakieś takie oczywiste, ale jednak wolę się upewnić :P

 

 

Nie no myślę, że się zmieszcze w dwóch tysiącach, ale jednak wolałbym, żeby mi ktoś wytłumaczył dokładnie co i jak i odpowiedział na te pytania. Wykona na pewno kawał dobrej roboty dla mnie, więc żeby nie spamować od razu piszę WIELKIE DZIĘKI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...