Skocz do zawartości

[rower] Kelly's Scarpe a dłuższe wyprawy


stranger

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od 2 lat posiadam swój pierwszy porządniejszy rower - Kellys Scarpe i właśnie od tych dwóch latach stałem się rowerowym maniakiem.

Rowerem jeżdżę praktycznie wszędzie lecz z racji tego, że byłem w trakcie edukacji nie byłem w stanie wybrać się w jakąś dalszą podróż.

Myślę, że kondycję mam wystarczającą, latem jeżdżę rowerem codziennie w 50 - 70km trasy. W związku z tym chciałbym zacząć działać w kierunku zrealizowania jednego z moich marzeń. Chciałbym wybrać się w samotną rowerową podróż na około miesiąc. Marzyły mi się bałkany i to właśnie je chciałbym objechać.

No ale przejdźmy do sedna sprawy. Chciałbym zasięgnąć waszej opinii - czy rower jakim obecnie dysponuje nadawał by się na przemierzenie tak dalekiej trasy ( ok. 2000 km ) ?

Wprawdzie nigdy nie miałem z nim problemów poza jednym razem gdy serwisowałem piastę. Czy myślicie, że wystarczy zainwestować w bagażnik, sakwy, mapnik i ruszyć w trasę ? Jeśli stanowczo nie to ile pieniędzy musiałbym odłożyć na nowy sprzęt ?

 

PS. Robb Maciąg przejechał 8000km na chińskim szrocie czy ja nie dam rady przejechać 2000km na Kellysie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower bez problemu da rade. Nie ma tu nic skomplikowanego, więc to nawet zaleta na długą wyprawę.

Oczywiście typowo turystyczny rower będzie wygodniejszy, ale odpowiednio modyfikując ten uzyskasz całkiem niezłe warunki do podróży. Wytrzymałe opony o małych oporach np Schwalbe Marathon, porządne sakwy np Crosso, wygodne siodełko czy ewentualnie giętą kierownicę która wyprostuje sylwetkę i tyle :D

Tak w skrócie oczywiście. Bałbym się o amortyzator, takie przebiegi mogą mu nie służyć i kto wie czy nie lepszym pomysłem było by zastąpienie go porządnym sztywnym widelcem. Można by też pomyśleć o przyzwoitych klockach do v-braków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz chyba jedną z ciekawszych dyskusji na forum na temat klocków:

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...c=8203&st=0

 

Bagażnik i sakwy polecam Crosso. Przyzwoita jakość i cena rozsądna. Wiele modeli do wyboru.

 

http://www.crosso.pl/pages/pl/start.php

 

Co do sztywnego widelca to nie będę się wypowiadał, może ktoś bardziej doświadczony Ci pomoże. Ewentualnie poczytaj forum, lub jak nie znajdziesz odpowiedniego tematu to załóż sam takowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...