Skocz do zawartości

[rower] Kellys Coach dla niskiej dziewczyny


sokram

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Niedlugo stane przed wyborem roweru na mojej dziewczyny. Ma ona 156 cm wzrostu i jak wyczytalem w jednej z tabel w sklepie internetowym to najlepiej gdyby miala rame 16 cali.

Niestety Kellys Coach w wersji meskiej ma najmniejsza rame 17 cali (damka ma 18 cali). Aktualnie jezdzi ona na rowerze o ramie 19 cali, ale ja plecy bola po dluzszej jezdzie.

Prosze was o opinie, moze ktos z was ma taka wlasnie kobitke i dobral do niej rame 17 cali?

 

Pozdrawaim,

 

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mierzę 161 cm (długość nogi 79 cm) - jeździłam na ramie 17" i zdecydowanie była dla mnie za duża oraz za długa. Musiałam założyć mostek 6 cm i nie czułam się z tym dobrze - a rama starej daty, nie była długa: wg moich pomiarów, 56 cm efektywnej długości.

16" w przekroku to max dla tak niskiej osoby - a długość... moja obecna rama ma górną rurę o wymiarze 54,5 cm, do tego mostek 8 cm, sztyca bez setbacku - i wydaje mi się, że jest optymalnie, tak do zjazdów, jak i do podjazdów.

Ja bym obstawiała jakąś ramę 15" albo coś z typowo damską geometrią. Było już na forum sporo tematów o rowerach dla kobiet, również niskich - przejrzyj je i zobacz, co tam jest polecane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...