Skocz do zawartości

[Przerzutka] Shimano Nexus 7 - uszkodzona ?


krychol10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower Batavus (kupiłem uywany) i podczas jazdy obojętnie na jakim biegu bym nie jechał czuje pulsację pod pedałami (na 1 i 3 dodatkowo głośnejszą prace roweru ) 4 5 6 i 7 pracuje ok. Jak podniosę tylne koło do góry i zakręcę mocno pedałami to huczy, gdy zwalnia słychać leciutkie cykanie - nie wiem co mam robić. Zdjąłem osłonę łańcucha wyczyściłem łańcuch i tryb, oraz w szczeliny między piastą NEXUS 7 a zębatką popryskałem WD 40 oraz kapnąłem lekko oliwą, ale dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta nexusa jest dość trwała,sam przejechałem już na tej piaście prawie 3 tys.km.Rower też kupiłem używany 4 letni,ciche cykanie to praca zapadek(tak jak w zwykłym wielotrybie).Do smarowania używa się smarów shimana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co po 3k nic nie huczy, albo cyka ? Ja nie mam pojęcia jaki przebieg może mieć ten rower ale patrząc na tylny tryb to ma duży. Zębatka jest dośc mocno przetarta i jest luz dość mocny między łańcuchem a zębatką z tyłu z przodu jest OK. A powiedz mi jak sie smaruje to ustrojstwo trzeba rozbierać tą piastę Nexusa ? A co do cykanie Tobie też cyka jak koło się wolniej obraca ? Bo mi cyka tylko jak kręci się wolniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zbyt mocnym naciągnieciu łańcucha, podczas kręcenia pedałami do tyłu będziesz miał zwiększony opór.Jak rozbierzesz częściowo piastę do wianka to wtedy kapnij oleju i nie psikaj WD40,może wtedy przestanie huczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze bym sprawdził wyregulowanie linki. Znam przypadek gdzie wystarczyło zdemontować na chwilę to ustrojstwo które jest przy tylnej pieście, założyć ponownie, na nowo wyregulować linkę i było ok. Wnętrze piasty zbudowane jest z tzw. modułów czyli kilku elementów stąd też odmienne zachowanie na różnych biegach (jeden moduł obsługuje 3 a drugi 4 biegi) ale to nie musi oznaczeć że czeka Cię wymiana, może wystarczy regulacja. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum, więc jeśli nie trafiłem z postem proszę o przeniesienie :).

 

Mój problem polega na tym, że kupiłem niedawno rower fischera z przerzutką Torpedo "dreigang" oznaczoną 515 36. Rower kupiłem używany i drugiego dnia złamał mi się element, w który wkręca się łańcuszek regulujący pracę przerzutki. Nie wiem czy dobrze jestem w stanie to wytłumaczyć - łańcuszek wkręcany w piastę jest zakończony "szpilką" z gwintem, która wchodzi w niewielki płaski element w piaście, który może sie poruszać. Wymieniłem ten element, ale po skręceniu przerzutki nie działają mi biegi, tzn. rower jest cały czas na jednym biegu niezależnie od tego jak ustawię linkę od przerzutek. Dodam tylko, że linka działa tzn. "wchodzi" lub "wychodzi" z piasty zgodnie z tym co ustawie manetką, jednak biegi się nie zmieniają. Nie mogę znaleźć schematów jak to złożyć lub jak to ustawić (regulacja linki to żaden problem, chodzi mi o samą piastę i przekładnie planetarną). Proszę o pomoc.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...