Skocz do zawartości

[rower] Kelly's Salamander 2009 opinia!


dudiMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić ten rower i musze wiedzieć o nim wszystkO.

Wady i zalety. czy warto za niego dać 1700 pln.? na przezutce z tyłu xt z przodu deore 3x9?

prosze o szybką odpowiedź kazda informacja będzie dla mnie cenna ;]

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety:

Tylna przerzutka XT podwyzsza znaczaco wspolczynnik lansu na sciezce.

Kaseta, lancuch i korba od roznych producentow. Powinno byc od jednego, by zapewnic plynniejsze dzialanie ale nie zauwaysz roznicy, a komponenty trwale wiec plus.

 

Wady:

Amortyzator szybko lapie luzy i kiepsko dziala.

Waga. 13,9 to duzo. Za te cene mozna miec rower 13kg

Kiepskie piasty.

 

Mozna zamiast tego kupic

http://allegro.pl/item681589528_rower_kros...full_deore.html

albo dolozyc troche

http://allegro.pl/item677197671_hit_kross_...no_wh_m505.html

i masz pelnowartosciowy rower wyscigowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 180 cm. ogólnie to raczej sobie dozbieram do tego krosa.

bd szukał do upadłegO ;] bo ogólnie u mnie w Pile jest mało sklepów rowerowych może 4-5 na kark.

a co za tym idzie nie ma takiej konkurencji co za tym idzie ? wysokie ceny . ;//

 

a tegO krossa jaki masz rozmiar ramy??

 

bo 17' do 180 cm to bedzie raczej mała ;/

 

jeszcze jedno. bo znalazlem krosa A4 za podobną cene co salamander ale z przodu jest przezutka Shimano Alivio w sumie to mozna wymienić na deore z czasem...

ale czy warto z tą Alivio bo jak słysze tą nazwe to aż mi sie nie dobrze robi. ; d aż tak słaba jest czy mi się tylko tak wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednia przerzutka pracuje mniej niż tył więc moze być klasę niższa, ale A6 dla samego amora warto wziąć - Tora to coś pieknego, aż boję się pomyśleć co będzie jak kiedyś wymienie na rebe lub coś tego pokroju, a czerwony A6 na żywo jest prześliczny :P jak dla Ciebie rama 19" będzie idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 180 cm. ogólnie to raczej sobie dozbieram do tego krosa.

bd szukał do upadłegO ;] bo ogólnie u mnie w Pile jest mało sklepów rowerowych może 4-5 na kark.

a co za tym idzie nie ma takiej konkurencji co za tym idzie ? wysokie ceny . ;//

 

a tegO krossa jaki masz rozmiar ramy??

 

bo 17' do 180 cm to bedzie raczej mała ;/

 

jeszcze jedno. bo znalazlem krosa A4 za podobną cene co salamander ale z przodu jest przezutka Shimano Alivio w sumie to mozna wymienić na deore z czasem...

ale czy warto z tą Alivio bo jak słysze tą nazwe to aż mi sie nie dobrze robi. ; d aż tak słaba jest czy mi się tylko tak wydaje?

 

Mam Krossa Hexagona V6 19" wzrostu 192 cm, nie żałuje ze nie kupiłem 21", jezdzi mi sie na takiej wygodniej, moze i kwestia przyzwyczajenia, jedyna zmiana zwiazana z rozmiarem ramy to wymiana sztycy na 400mm (P.S. i tak jak jest wsadzona to zostaje 4-6cm do ograniczenia). Życze trafnego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...