Skocz do zawartości

[szosa] Pinarello Angliru czy Scott Speedster S50 czy Claud Butler Roubaix?


cvb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym kupić pierwszą szosę. Znalazłem 3 interesujące propozycje. Czy możecie napisać czy któraś jest po jakimś względem lepsza od innych?

 

1. Używany Pinarello Angliru za ok. 2000zl. Nie wiem który rocznik ani jaka waga. Przerzutki i klamki campagnolo mirage, korba fsa, piasty maszynowe, koła mavic, mostek zoom, widelec z karbonu.

 

2. Nowy rower Scott Speedster S50 z 2007r za ok. 2300zl. Przerzutki sora, koła alexrims r500, korba truvativ

 

3. Używany CLAUD BUTLER roubaix za 1600zl http://allegro.pl/item657252265_claud_butl...mpa_veloce.html

widelec karbon, osprzęt campagnolo veloce, różne inne dane na stronie aukcji

 

 

Mam nadzieje, ze teraz post jest zgodny z zasadami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zamierzasz kupić pierwszy rower nowy sprzęt bym odpuścił,poza tym ten scott nie warty jest tych pieniędzy bo osprzęt ma taki sobie,raczej nizszej klasy. Oczywiście to dobre rowery (rama) ale osprzęt masz sory, zwykłe obręcze.

Kupiłbym cos używanego i teraz :

Pinarello angliru to klasyka,bardzo dobra i znana marka,z tradycjami. posiadanie to taki trochę szpan,ale nie o te kategorie chodzi.Jesli to pinarello to to są bardzo dobre rowery ale ten model jakiś wypasiony nie jest.Grupa mirage jest bardzo dobra,komponenty wytrzymałe ale tez waży troche więcej niż veloce.

 

Osobiście wybrałbym Claud butlera. Szczegolnie do początkowej jazdy po nienajlepszych drogach,pagórkach na spokojnie. Ma wiekszy przeswit niż typowe szosówki,geometria taka bardziej nie nierówne trasy. Kompaktowa korba o nietypowych jak na szosy przełożeniach 50/34,pozwala jeździć w zróznicowanym terenie,na bardziej miękkich przełożeniach. tzn jeśli mieszkasz w terenie pagórkowatym to na pewno Ci sie przyda. Osprzet campagnolo veloce 10s więc spory plus. Dalej -butler ma świetne koła -ambrosio ,które sa niezwykle wytrzymałe,marka mało znana dla zwykłych, ale bardzo elitarna w kolarstwie szosowym ,stawiam ja spokojnie przed mavicem. Na pewno koła sa wytrzymalsze od maviców w pinarello i zapewne też lżejsze. Piasta novatec jest na łożyskach maszynowych.Tylna-ważniejsza z najwyższej grupy record,praktycznie jest nie do zajechania. Jesli mozesz wcześniej obejrzeć ten rower-obstawiałbym butlera.

 

jeśli chcesz potem bawic sie w rozbudowywanie to jesli ten pinarello jest w bardzo dobrym stanie to też można by go rozważyć.Moze geometria ramy bardziej Ci przypasuje?Wymieniając pare elementów mozna naprawde z niego zrobić świetną klasyczną maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...